Niebiesko-czerwonych w piątkowy wieczór czeka duże wyzwanie. Bilans gier niebiesko-czerwonych z Miedzią Legnica nie jest korzystny.

Pojedynek Odry z Miedzią będzie 22 ligowym spotkaniem pomiędzy tymi drużynami. Twórcy naszej gazetki meczowej: Marek Leja i Sebastian Bergiel tak opisują te pojedynki: – Pierwsza rywalizacja z Miedzią Legnica miała miejsce na trzecioligowym froncie w sezonie 1996/97. Wysoka porażka w Opolu i zwycięstwo Odry w Legnicy 1:0, to były początki szerszej walki o ligowe punkty(…). Bilans przemawia za gośćmi, których na zapleczu Ekstraklasy pokonaliśmy zaledwie trzykrotnie w dziesięciu spotkaniach.

Z tych 3 wygranych meczów tylko 1 było odniesione w Legnicy i to dawno, bo w sezonie 1997/1998.

W ostatnich 9 meczach ligowych, Odra zagrała 4 mecze na wyjeździe i 5 na Oleskiej 51. W meczach domowych bilans to 2 zwycięstwa i 3 porażki. Jeszcze mniej korzystnie wygląda bilans meczów wyjazdowych: 3 porażki i remis.

W tym sezonie nasza drużyna już dwukrotnie mierzyła się z ekipą Wojciecha Łobodzińskiego. Na inaugurację sezonu, 30 lipca uległa na własnym boisku 1:4. Po raz drugi, tym razem w Legnicy, w ramach 1/32 Fortuna Pucharu Polski drużyna Piotra Plewni po bardzo słabym meczu przegrała 0:4.

Bilans meczów Odry przeciwko Miedzi to 22 meczów: 7 zwycięstw, 5 remisów, 9 porażek; bramki 24:28.