Na zakończenie zgrupowania w Cetniewie nasza drużyna pokonała ostatnią drużynę tabeli drugiej ligi, a zwycięskiego gola strzelił w 89. minucie Szymon Skrzypczak.

Na zakończenie zgrupowania w Cetniewie nasza drużyna pokonała ostatnią drużynę tabeli drugiej ligi, a zwycięskiego gola strzelił w 89. minucie Szymon Skrzypczak.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli wejherowianie. Krótko po przerwie Mikołaj Gabor mocnym uderzeniem z kilku metrów nie dał szans Maciejowi Styrczuli, czyli jednemu z dwóch 16-letnich bramkarzy (w polu był z kolei jeszcze Sebastian Bryłka), którzy dostali od sztabu szkoleniowego szansę gry w drugiej połowie. W 71. minucie Styrczulę zastąpił Maciej Turek.

Wtedy było już 1:1. Do wyrównania doprowadził ładnym strzałem z okolic „szesnatki” Robert Trznadel. Wynik z kolei tuż przed końcem ustalił Szymon Skrzypczak, zapewniając niebiesko-czerwonym zwycięstwo, z bliska finalizując dogranie Marcina Wodeckiego. Można więc uśmiechnąć się – absolutnie nie umniejszając niczego reszcie zespołu – że nasz wiodący ofensywny duet swoje robił jesienią, swoje robi w sparingach. I oby swoje robił wiosną!

Dodajmy, że Odra miała jeszcze kilka okazji. Przy stanie 0:1 bramkarz Gryfa w świetnym stylu obronił najpierw uderzenie Tomasa Mikinicza, a potem dobitkę Marcina Wodeckiego, z kolei przy stanie 1:1 pomylił się w dobrej sytuacji Szymon Skrzypczak.

W składzie na sobotni sparing zabrakło lekko kontuzjowanego Mateusza Czyżyckiego oraz przeziębionych Mateusza Kuchty i Gabriela Nowaka.

Dla naszej drużyny był to ostatni akcent tygodniowego zgrupowania. Opuściła już obiekty COS Cetniewo i wraca do Opola. Kolejny sparing rozegramy 7 lutego, w środę, gdy w Centrum Sportu podejmiemy SFC Opava, lidera zaplecza czeskiej ekstraklasy.

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 4
sobota, 27 stycznia, godz. 10:00, boisko COS w Cetniewie

Gryf Wejherowo – Odra Opole 1:2 (0:0)
1:0 – Gabor, 54 min
1:1 – Trznadel, 64 min
1:2 – Skrzypczak, 89 min

Odra Opole: Weinzettel – Brusiło, Kowalski, Cverna, Winiarczyk – Gancarczyk, Bryłka, Peroński, Żagiel, Marzec – Maćczak.
II połowa: Stryczula (71. Turek) – Trznadel, Baran, Bodzioch, Winiarczyk (65. Brusiło) – Mikinicz, Habusta, Wepa, Niziołek, Wodecki – Skrzypczak.
Trener Mirosław SMYŁA.

foto: Mirosław Szozda