Wewnętrzny sparing kadry Odry podzielonej na dwa składy zakończył kolejny tydzień przygotowań niebiesko-czerwonych do rundy wiosennej. W spotkaniu nie zagrało trzech zawodników: Martin Baran, Jakub Habusta i Tomasz Wepa.

– Ze względu na drobne urazy i choroby zawodnicy ci dostali wolne – tłumaczył trener naszej drużyny Mirosław Smyła. – W zamian zagrało trzech zawodników z drużyny juniorów: Przemysław Chodorek, Aleksander Kram i Damian Lisoń. Tylko pół meczu zagrał Mateusz Marzec, który wraca po chorobie.

Sam mecz był w zasadzie nieco poważniejszym treningiem. Gra była jednak szybka, a kilku zawodników mogło być z siebie zadowolonych. Przede wszystkim Szymon Skrzypczak, który z siedmiu goli, jakie padły podczas tego spotkania, strzelił pięć.

W najbliższą środę Odra zagra piąty sparing tej zimy. W opolskim Centrum Sportu przy ul. Północnej zmierzy się z liderem zaplecza czeskiej ekstraklasy, zespołem Slezsky FC Opawa. To niemal tradycyjny rywal naszej drużyny w okresach przygotowawczych. Ten mecz zacznie się o godz. 11:00.

Przypomnijmy, że w dotychczasowych sparingach Odra: wygrała 6:2 z trzecioligową Ślęzą Wrocław, przegrała 0:3 z ekstraklasowym Zagłębiem Lubin, pokonała 1:0 pierwszoligową Olimpię Grudziądz i wygrała 2:1 z drugoligowym Gryfem Wejherowo.

foto: Sławomir Jakubowski (NTO)