W 30. kolejce Fortuna 1 Liga remisujemy na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:1 (0:0).

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego Daniela Stefańskiego w Odrze doszło do zmiany bramkarza. Mateusz Kuchta na przedmeczowej rozgrzewce nabawił się urazu mięśniowego i do składu wskoczył Kacper Rosa.

W pierwszej części gry oba zespoły grały odpowiedzialnie, skupiając się przede wszystkim na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. W efekcie po pierwszych 45. minutach na tablicy wyników było 0:0.

W drugiej połowie zarówno gospodarze z Łęcznej jak i zawodnicy naszej Odry zagrali odważniej. W efekcie bramkarze obu zespołów musieli wykazywać się swoimi umiejętnościami. Pierwsza bramka spotkania padła łupem gospodarzy w 79. minucie, kiedy to po akcji lewą stroną, zakończoną dośrodkowaniem, niefortunnie interweniował Piotr Żemło, pakując piłkę do własnej bramki.

Niebiesko-czerwoni nie załamali się po stracie gola i ruszyli do ataku. Swój cel osiągnęli tuż przed końcem upływu regulaminowego czasu gry. Bramkę zdobył Mateusz Wypych. Więcej goli kibice w Łęcznej nie zobaczyli i mecz zakończył się remisem 1:1.

30. kolejka Fortuna 1 Ligi, niedziela 15.05.2021 r., godz. 16:00.

Górnik Łęczna – Odra Opole 1-1 (0-0)