W najbliższy weekend 3 kolejka Fortuny I Liga. Przed nami wyjazd do Tychów na mecz z tamtejszym GKS-em.

Odliczamy już godziny do sobotniego spotkania. Oba zespoły w bieżącym sezonie nie poczuły jeszcze smaku zwycięstwa. Kibice zobaczą więc mecz o wydostanie się z dolnych rejonów tabeli. Nasza drużyna po dobrym meczu w Legnicy i bezbramkowym remisie przywiozła do Opola 1  punkt.  Niestety w 2 kolejce musiała uznać wyższość drużyny z Niepołomic. Sobotni rywal w dwóch pierwszych kolejkach tego sezonu doznał dwóch porażek. Obie porażki w stosunku 1-2 tyszanie zanotowali na wyjazdach – Radomiak Radom oraz GKS 1962 Jastrzębie. W poprzednim sezonie obie ekipy rywalizowały ze sobą dwukrotnie. W obu przypadkach spotkania wygrywali gospodarze w Opolu padł wynik 2-1, natomiast w Tychach zakończyło się rezultatem 4-2.

GKS Tychy od kilku lat pracuję na miano solidnego, a może nawet więcej niż solidnego pierwszoligowca. Trenerem od 2017 roku jest Ryszard Tarasiewicz. Przed sezonem klub dokonał kilku transferów pozyskał m.in. Łukasza Monetę z Legii Warszawa oraz Bartosza Szeligę z Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Ponadto w klubie doszło do zmian organizacyjnych w wyniku, których nowym Prezesem został Leszek Bartnicki były komentator Orange Sport i Polsat Sport a ostatnio Prezes Zarządu Motor Lublin S.A. Dodatkowo dyrektorem sportowym klubu został Ryszard Komornicki, który pracował jako trener w FC Luzern, FC Aarau, Górniku Zabrze oraz Siarce Tarnobrzeg.

Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 18:00 w Tychach przy ul. Edukacji 7. Sędzią spotkania będzie Sebastian Krasny z Krakowa.

Bukmacherzy lekko faworyzują gospodarzy:

https://www.efortuna.pl/pl/strona_glowna/pilka-nozna/2019-08-10-gks-tychy—o-opole-21955221

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Fot. Mirosław Szozda.