Wracamy bez punktów do Opola.

Początek spotkania mógł się podobać kibicom naszej drużyny. Nasi zawodnicy próbowali kreować grę.  Świetną okazję do zdobycia bramki miał Szymon Skrzypczak lecz za długo zwlekał z oddaniem strzału i dał się uprzedzić obrońcy. W 41′ spotkania strzał z 30 metrów oddał Mateusz Czyżycki i piłka wpadła do bramki gospodarzy. Po stracie gola tyszanie ruszyli do odrabiania strat i w 44. min po strzale lewą nogą wyrównał Maciej Mańka.

Po zmianie stron już w 47′ na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Dario Kristo. Kolejne dwie próby zatrzymał dobrymi interwencjami Krysiak, broniąc groźne strzały miejscowych. W 72′ po zagraniu ręką przez Kamila Słabego sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę pewnym strzałem na gola zamienił kapitan GKS-u Łukasz Grzeszczyk. W 87′ na 4:1 podwyższył wprowadzony chwile wcześniej na boisko Łukasz Moneta.

Protokół meczowy
3. kolejka Fortuna 1 Ligi
sobota, 10.08.2019 r. , godz. 18:00, Stadion Miejski w Tychach

GKS Tychy – Odra Opole 4:1 (1:1)

Mańka 44′, Kriśto 47′, Grzeszczyk 73′ (rzut karny), Moneta 87′. – Czyżycki 41′.

Sędziował Sebastian Krasny (Kraków). Widzów 3712

GKS Tychy: Jałocha – Biernat, Mańka, Kowalczyk, Grzeszczyk (C), Kriśto, Steblecki (84′ Moneta), Szeliga, Połap (46′ K. Piątek), Piątkowski (80′ Kasprzyk), Daniel.

Rezerwowi: Odyjewski, Sołowiej, Piątek J, Kallaste, Szumilas.
Trener Ryszard TARASIEWICZ.

Odra Opole: Krysiak – Janasik, Żemło, Wypych, Słaby – Janus (C)(56′ Błanik), Czyżycki, Adamec, Wdowik (70′ Wróblewski), Bonecki (73′ Mikinić) – Skrzypczak.

Rezerwowi: Rosa, Mesjasz, Błanik, Kamiński, Wróbel, Trojak.
Trener Mariusz RUMAK.

Żółte kartki: Adamec, Słaby.