Nie udało się Niebiesko-Czerwonym pójść za ciosem, odnieść drugiego w tym roku wyjazdowego zwycięstwa i zrewanżować GKS-owi za sierpniową porażkę. Mimo bardzo szybko objętego prowadzenia, z Jastrzębia-Zdroju wyjeżdżamy bez punktów.

Już w 3. minucie było 1:0 dla Odry. Szymon Skrzypczak znalazł się w sytuacji sam na sam z Hubertem Gostomskim i z zimną krwią posłał piłkę do siatki. Chwilę potem podwyższyć nasze prowadzenie mógł drugi z napastników – Ivan Martin Gomez. Hiszpan zmarnował dwie szanse. W 5. minucie przeniósł piłkę nad poprzeczką, w 10. minucie również chybił. Jak się okazało, były to miłe złego początki.

Gospodarze ruszyli. O ile w 16. minucie po rzucie wolnym niecelnie w stronę naszej bramki uderzył Kamil Szymura, o tyle kilkadziesiąt sekund później – przy kolejnym stałym fragmencie – nie było już zmiłuj. Dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową w „długi” róg wykończył Dawid Gojny. Jastrzębianie nie zwalniali tempa. My odgryźliśmy się w 27. minucie. Serafin Szota przedłużył centrę Dawida Błanika z kornera, a Rafał Niziołek – w odróżnieniu do tego, co stało się w środę w Suwałkach – tym razem spudłował. W 30. minucie niewiele brakło, by tor lotu piłki po próbie Krzysztofa Janusa przeciął Szymon Skrzypczak. Trochę jednak zabrakło.

Pięć minut później było już 2:1 dla gospodarzy. Artura Krysiaka efektownym „szczupakiem” pokonał debiutujący w barwach GKS-u napastnik Jakub Wróbel. To był naprawdę piękny gol. Jeszcze przed przerwą mogliśmy znaleźć się w większych opałach, ale nasz golkiper zdołał wygrać pojedynek z Kamilem Adamkiem.

Na drugą połowę wyszliśmy z jedną zmianą – w miejsce Martina Gomeza na murawie zameldował się Marcin Urynowicz. Dla wypożyczonego z Górnika Zabrze napastnika był to premierowy ligowy występ dla Niebiesko-Czerwonych. Po zmianie stron jedyną okazję stworzyliśmy sobie w samej końcówce. Sebastian Bonecki w 87. minucie był bliski szczęścia po strzale głową. GKS wygrywał już wtedy 3:1. Wynik w 75. minucie ustalił Kamil Jadach, pokonując Krysiaka plasowanym strzałem z kilkunastu metrów.

Za niecały tydzień wracamy na Oleską. W piątek podejmiemy Chojniczankę, w kolejny wtorek zaś (12 marca) – hitowy mecz z Jagiellonią Białystok w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. Do zobaczenia na trybunach!