W piątej kolejce Fortuna 1 Liga przegrywamy z GKS-em Bełchatów 1:0.

W początkowych fragmentach meczu Odra próbowała narzucić swoje warunki gry. Już w w 1. minucie na bramkę Lenarcika groźnie strzelał Adamec.  Wszystkie akcje odry były skutecznie przerywane przez obronę gospodarzy. Gospodarze również próbowali i postrzale Biela, dobrą interwencją popisał się Rosa. W 40. minucie padła jedyna bramka w tym meczu. W polu karnym piłkę z prawej strony zagrał Grzelak, w szesnastce najwiecej sprytu wykazał Marzec i wpakował do naszej bramki.

Drugą połowę również lepiej rozpoczęli Niebiesko – Czerwoni, którzy szybko chcieli odrobić straty. W ekipie gospodarzy swojej szansy szukał Biel ale jego próba strzału wylądowała nad bramką Rosy. W 67 piłka po strzale Sebastiana Boneckiego odbiła się od poprzeczki i opuściła plac gry. Losy meczu próbował jeszcze odwrócić wprowadzony w 2 połowie Sobol ale jego strzał z 16 metrów obronił bramkarz gospodarzy. Końcówka meczu to pilnowanie przez “Brunatnych” korzystnego wyniku.

Protokół meczowy

5. kolejka Fortuna 1 Ligi
środa, 21.08.2019 r., godz. 19:00, GIEKSA Arena w Bełchatowie.

GKS Bełchatów – Odra Opole – 1:0 (1:0)

Marzec 40′.

Sędziował Mateusz Złotnicki (Lublin).

GKS Bełchatów: Lenarcik – Wołkowicz, Magiera, Grolik, Grzelak (Putin 82′) – Biel, Golański, Czajkowski, Bartosiak, Marzec (Flaszka 68′), Mas (Kocyła 65′).

Rezerwowi: Niźnik, Szymorek, Kołodziejski, Ryszka, Małachowski, Lisowski.
Trener Artur DERBIN.

Odra Opole: Rosa – Janasik, Wypych, Kamiński, Mesjasz – Błanika (Mikinic 75′), Adamec, Czyżycki, Wdowik (Sobol 75′), Bonecki (Winiarczyk 86′) – Skrzypczak.

Rezerwowi: Krysiak, Żemło, Wróblewski, Sparwasser, Wróbel, Trojak.
Trener Mariusz RUMAK.

Żółte kartki: Biel, Wołkowicz, Czajkowski – Skrzypczak