W 10. kolejce Fortuna 1 Liga nasz zespół pokonuje GKS Katowice 4:2.

Odra od początku spotkania starała się narzucić rywalowi swój styl gry. W 21. minucie Odra objęła prowadzenie. Z lewej strony boiska dośrodkował Konrad Nowak a “szczupakiem” piłkę do siatki skierował Krzysztof Janus, dla którego była to już trzecia bramka w bieżącym sezonie. Stracona bramka podrażniła gości z Katowic, którzy ruszyli odważniej do ataku. Ataki rywali przyniosły efekt w 30. minucie, kiedy to po rzucie rożnym i biernej postawie naszych zawodników piłkę do bramki Mateusza Kuchty skierował Filip Szymczak. Remis na tablicy świetlnej widniał tylko siedem minut. W 38. minucie Mateusz Maćkowiak dostrzegł dobrze ustawionego w polu karnym Arkadiusza Piecha, który głową pokonał bramkarza rywali. Cztery minuty później Maćkowiak podwyższył prowadzenie Odry.

Po przerwie Odra nadal dyktowała warunki gry na boisku. W 52. minucie po składnej akcji niebiesko-czerwonych Maksymilian Tkocz zagrał do Piecha, ten piętą skierował piłkę do nadbiegającego Nowaka, który pięknym strzałem nie dał szans na udaną interwencję Patrykowi Królczykowi. W 69. minucie po jednej z akcji gości piłkę do własnej bramki skierował Piotr Żemło. Na więcej gościom Odra już nie pozwoliła i pewnie zgarnęła trzy punkty przedłużając tym samym do 4. serię meczów bez porażki w lidze.

Kolejne spotkanie nasz zespół zagra na wyjeździe. W niedziele 3 października o godzinie 12:40 zmierzy się s GKS-em Tychy.

10. kolejka Fortuna 1 Ligi, sobota 25.09.2021 r., godz. 12:40

Odra Opole – GKS Katowice 4:2 (3:1)

Janus 21′, Piech 38′, Maćkowiak 42′, Nowak 52′- Szymczak 30′, Żemło 69′(samobójcza).

Sędzia: Piotr Idzik – Białystok

Odra Opole: Kuchta – Mikinic, Żemło, Tkocz (M), Maćkowiak (M) – Trojak, Niziołek (Pawlik 70′), Nowak (Sauczek 70′), Marzec (Żak 80′), Janus (kpt) (Spychała 88′), Piech (Czapliński 70′) .

Rezerwowi: Sapielak (M), Petrak,  Klimek (M), Wróbel (M).

Trener Piotr Plewnia.

GKS Katowice: Królczyk – Wojciechowski (Sanocki 46′), Jędrych (kpt)(Janiszewski 46′), Kołodziejski, Pavlas, Jaroszek, Kiebzak (Szwedzik 62′), Figiel (Urynowicz 62′), Błąd, Woźniak, Szymczak (Kozłowski 62′).

Rezerwowi: Korczak, Repka, Rogala, Samiec-Talar.