Kolejne wzmocnienie Niebiesko-Czerwonych stało się faktem. Szeregi Odry zasilił defensywny pomocnik Gabriel Nowak.

Zawodnik urodzony w Rybniku jest wychowankiem miejscowego Energetyka ROW. Karierę piłkarską kontynuował na Śląsku grając w I ligowym GKS Katowice, z którego trafił do ekstraklasowego Górnika Zabrze.

Transfer do Górnika związany był z przenosinami z Katowic do Zabrza obecnego trenera reprezentacji Polski Adama Nawałki, który chciał mieć w swojej drużynie właśnie Nowaka. Nowy pomocnik Odry rozegrał 11 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na sportowej drodze tego utalentowanego zawodnika stanęły jednak poważne kontuzje, związane z zerwanymi więzadłami krzyżowymi. Jak sam przyznał w jednym z wywiadów “Kontuzje uczą pokory. Dużo bardziej szanuje się to, co się robi”.

Formę odbudowywał na wypożyczeniach z Górnika – najpierw w Rozwoju Katowice, a następnie w zespole GKS Tychy. Od sezonu 2014/15 reprezentuje swój macierzysty klub, czyli ROW 1964 Rybnik. W tym sezonie zaliczył bardzo udaną jesień – zagrał w 17 meczach (wszystkie w podstawowym składzie, 3 razy zmieniany w końcówce spotkania), strzelił 2 bramki (3-cią strzelił w Pucharze Polski) oraz został ukarany 4 żółtymi kartkami.

Ciekawostką jest, iż w poprzednim sezonie zdarzało mu się grać jako napastnik. “Gabi jest zawodnikiem wysokim, który daje nam pole manewru zwłaszcza pod względem walki w powietrzu, a że potrafi grać ofensywnie, jest uniwersalny, to na taki pomysł przystaliśmy” mówił wtedy trener ROWu Dietmar Brehmer.

Prywatnie Gabriel Nowak bardzo dobrze zna się z nowym zawodnikiem Odry Opole – Marcinem Wodeckim, z którym grał ostatnio w Górniku Zabrze.

Kontrakt został podpisany na okres 1,5 roku.

Gabriela serdecznie witamy w Odrze Opole i życzymy mu zdrowia oraz samych dobrych występów w niebiesko-czerwonych barwach!

/ Fot. 10/09/2016 Odra Opole – ROW 1964 Rybnik 2:0, Gabriel Nowak walczy o piłkę z Waldemarem Gancarczykiem