Pomoc. W strukturze jedenastki meczowej formacja o najbardziej zróżnicowanych zadaniach. Aktywni w odbiorze, skuteczni w ofensywie. Zaangażowani w fazie ataku i fazie obrony.

11 – najliczniejsza formacja. Dwóch zawodników przebywających na zasadzie wypożyczenia. Jeden obcokrajowiec – Słowak Tomas Mikinic.

Najmłodszy Kuba Antczak jest jednocześnie jednym z dwóch piłkarzy najczęściej karanych żółtymi kartkami wraz z Adrianem Purzyckim (po 9 razy). Najwiecej minut rozegrał najstarszy z pomocników – Rafał Niziołek. Najczęściej boisko opuszczał w wyniku zmiany wypożyczony z Lecha Poznań Antczak (8), a najczęściej pojawiał się w roli jokera Wojtek Kamiński (6).

Jakub Antczak – w 17 meczach zanotował jednego gola i 3 asysty. Uzbierał 1248 minuty. Wybrany graczem kolejki Fortuna I ligi. Przez kibiców Odry wybrany dwukrotnie graczem miesiąca – w sierpniu i wrześniu.

Maksymilian Hebel – dołączył do kadry w trakcie sezonu. Na boisku pojawiał się 7-krotnie i uzbierał 131 minut.

Wojciech Kamiński wystąpił w 13 spotkaniach. Zaliczył 1 asystę. Jest jedynym graczem Odry, który został odesłany z boiska na skutek dwóch żółtych kartek w meczu. Przed zimą rozegrał 621 minuty.

Maciej Makuszewski – po szóstej kolejce udał się na wypożyczenie do Wigier Suwałki. Wcześniej zaliczył 505 minut gry i strzelił dwie bramki.

Tomas Mikinic – w 16 spotkaniach 5 razy wpisał się do protokołu meczowego jako zawodnik ukarany żółtym kartonikiem. Zagrał 765 minut.

Rafał Niziołek był najskuteczniejszym zawodnikiem formacji pomocy. Po jego strzałach piłka 3 razy znajdowała drogę do siatki bramki rywali. Dołożył do tego 1 asystę. Cztery żółte kartki podczas 1615 minut gry.

Konrad Nowak – rundę spędził na leczeniu kontuzji.

Adrian Purzycki 9 “żółtek” w trakcie 1039 boiskowych minut. Sędziowie karali go średni co (niespełna) 126 minut. Jego zadaniem jest skuteczne przerywanie akcji rywali. Bez względu na zastosowane metody. 16 spotkań i 1129 minut na boisku.

Michał Surzyn – w 12 spotkaniach uzbierał 462 minut. Dwa razy wchodził z ławki. Ośmiokrotnie ustępował miejsca kolegom.

Maciej Urbańczyk – 188 minuty w 6 spotkaniach. Wchodził na boisko realizować polecenia trenera Noconia.

Maciej Wróbel – 19 razy w kadrze meczowej, ale boiskowych minut uzbierał tylko 91.