W najbliższą sobotę, 13 maja, w Centrum Sportu odbędzie się druga odsłona Turnieju ECO CUP, tym razem dla rocznika 2009.

Ideą ECO Cup było stworzenie możliwości rywalizacji sportowej najlepszym opolskim drużynom. W każdym turnieju zaproszone zespoły mogą wystawić po dwie drużyny, które rywalizować będą w dwóch grupach, z osobną klasyfikacją. Mecze odbywać się będą na 4 boiskach, a rozegranych łącznie zostanie w każdym turnieju 54 spotkań. ECO Cup to coś więcej niż turniej, to możliwość integracji 64 drużyn i prawie 800 zawodników w ciągu 3 weekendów – wyjaśnia Marek Duraj, koordynator Akademii Odry Opole.

Bardzo cieszymy się, że sponsorzy strategiczni naszego Klubu włączają się również w działania Akademii Odry Opole. Głównym sponsorem tego cyklu jest firma ECO S.A., która ufundowała nagrody. Duże wsparcie otrzymaliśmy również od firmy JAKO, naszego partnera technicznego – dodaje Marek Duraj.

W sobotę na boiska w Centrum Sportu wybiegną zawodnicy rocznika 2009: OKS Odra Opole, Football Academy Opole, UKP Gol Opole, GZ LZS Grodków, MKS Kluczbork, Piast Strzelce Opolskie, Soccer College, GKS Piomar Tarnów Opolski, UKS Rodło Opole, OKS Olesno oraz LZS Tor Dobrzeń Wielki.

Jest to pierwsza edycja turnieju ECO CUP w tej kategorii wiekowej, co będzie wielkim przeżyciem dla moich zawodników występujących w roli gospodarzy. Mam nadzieję, że będziemy świadkami ciekawej rywalizacji sportowej na wysokim poziomie. Zapraszam wszystkich w sobotę do Centrum Sportu – podkreśla Wojciech Działo, trener rocznika 2009.

Pierwsze mecze rozpoczną się o godz. 14:00. Zakończenie turnieju planowane jest ok. godz. 19:00.

Kolejne edycje Turnieju ECO Cup:

  • 27.05.2017 godz. 9:00 – rocznik 2007
  • 27.05.2017 godz. 14:00 – rocznik 2008

eco cup plakat