Zakończyła się trzecia edycja zmagań w ramach cyklu turniejów „ECO Cup” organizowanych przez Akademię Odry Opole oraz jednego z głównych partnerów naszego klubu – Energetykę Cieplną Opolszczyzny S.A.

Na cykl składały się cztery turnieje dla chłopców od 7 do 11 lat. W ostatnim z nich rywalizowali najstarsi czyli 11-latkowie z rocznika 2007.

Jak w każdym z czterech turniejów, do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn podzielonych na dwie grupy: czerwoną i niebieską, w których grano systemem każdy z każdym. W zawodach dominowały zespoły gospodarzy. W grupie niebieskiej dwa pierwsze miejsca zajęły drużyny z naszego klubu, a trzecia była Polonia Nysa. W grupie czerwonej wygrała Odra, drugie było Rodło Opole, a trzecie miejsce zajęła kolejna drużyna naszego klubu. W trakcie zmagań tradycyjnie odbył się też konkurs podbijania piłki, który wygrał Błażej Basta z Odry.

Świetną dyspozycję nasi 11-latkowie potwierdzili też w finale wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju „Deichmann Cup”. Podopieczni trenera Andrzeja Dryndy w finale tych zmagań pokonali Rodło Opole i zagrają w krajowym finale. Odbędzie się on w Wałbrzychu 22 czerwca. Będziemy trzymać kciuki za naszych młodych piłkarzy.

Warto tymczasem podsumować tegoroczną edycję „ECO Cup”. W czterech turniejach wystąpiły 64 drużyny z naszego regionu. Na boiska w Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz wybiegło prawie 800 adeptów futbolu. Nie udałoby się przeprowadzić zmagań, gdyby nie pomoc wypróbowanych partnerów naszego klubu: Energetyki Cieplnej Opolszczyzny S.A., partnera technicznego – firmy Jako, hipermarketu Auchan mieszczącego się w Opolu przy ul. Sosnkowskiego oraz Centrum Rozrywki Kubatura. Podziękowania należą się oczywiście również trenerom z Akademii Odry, rodzicom naszych młodych piłkarzy oraz wolontariuszkom, które pomagały w organizacji poszczególnych turniejów. Wierzymy, że spotkamy się za rok w czwartej już edycji ECO Cup.

Na zdjęciu: Zespół z naszego klubu z rocznika 2007 w miniony weekend nie tylko świetnie prezentował się w turnieju ECO Cup, ale wygrał także wojewódzki finał turnieju Deichmann Cup.

foto: archiwum Akademii Odry