Za nami pierwszy z cyklu czterech turniejów trzeciej edycji „ECO Cup” organizowanych przez Akademię Odry Opole oraz partnera strategicznego naszego klubu – Energetykę Cieplną Opolszczyzny.

Na boiskach opolskiego Centrum Sportu rywalizowały drużyny z rocznika 2008. Na starcie stanęło 16 ekip z Opolszczyzny (łącznie grało prawie 200 adeptów futbolu), które podzielono na dwie grupy po osiem.

Rywalizacja była bardzo zacięta. W grupach walczono systemem każdy z każdym, a więc wszystkie drużyny miały do rozegrania po siedem spotkań. W grupie czerwonej triumfował zespół GZ LZS Grodków przed zespołem Odry złożonym z zawodników z młodszego rocznika – 2009 oraz Odrą z rocznika 2008. W grupie niebieskiej najlepsza była Stal Brzeg, drugie miejsce zajął Hattrick Głuchołazy, a trzecie UKP Gol Opole. Rozegrano też konkurs żonglerki, w którym triumfował Bartosz Młynarczyk ze Stali Brzeg (109 razy podbił futbolówkę) za co otrzymał piłkę z autografem reprezentanta Polski – Jakuba Błaszczykowskiego, a drugie miejsce zajął Szymon Cyganiuk z Football Academy Opole. Kapelan Sportu Opolskiego ks. Jerzy Kostorz ufundował natomiast puchary dla najlepiej dopingujących kibiców-rodziców. Przypadły one w udziale kibicom Hattricka Głuchołazy oraz Rodła Opole.

Zresztą każda drużyna biorąca udział w zawodach otrzymała puchar, każdy z zawodników dostał też medal oraz efektowną rozpiskę zmagań zbliżających się piłkarskich mistrzostw świata. Najlepsze drużyny z obu grup dostały też zestawy bidonów ufundowanych przez partnera technicznego naszego klubu – firmę JAKO, a ekipy z drugich miejsc zaproszenia do Centrum Rozrywki „Kubatura”.

Na 26 maja w Centrum Sportu zaplanowano turniej dla rocznika 2010 (od godz. 15.00 do 21.00), tydzień później grać będą drużyny z rocznika 2009 (od godz. 9.00 do 15.00), a na koniec 9 czerwca ekipy z rocznika 2007 (od godz. 15.00 do 21.00).