19 maja w Centrum Sportu w Opolu wystartowała  siódma edycja turnieju ECO CUP. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz sportowych imprez dla najmłodszych piłkarzy i piłkarek naszego regionu. W ciągu minionych edycji turnieju wzięło w nim udział blisko 5 tysięcy dzieci z kategorii Skrzata, Żaka oraz Orlika, co świadczy o jego ogromnej popularności i znaczeniu wśród młodych sportowców oraz ich rodzin.

ECO CUP to nie tylko rywalizacja na boisku, ale przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy i integracji. Turniej charakteryzuje się wyjątkowa, rodzinna atmosfera, która sprzyja rozwijaniu pozytywnych postaw i wartości, takich jak współpraca, wzajemny szacunek oraz zasady Fair Play. W turnieju zrezygnowano z koncentracji na wyniki i prowadzenia klasyfikacji końcowej, co pozwala skopić się na radości z gry i pozytywnych emocjach związanych z uczestnictwem w zawodach.

Już 1 czerwca odbędzie się turniej dla dzieci z kategorii Żak. Zachęcamy do wsparcia młodych sportowców i cieszenia się razem z nimi wspaniała atmosfera turnieju ECO CUP. To wyjątkowe  wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci zarówno uczestników, jak i kibiców, pokazując, ze piłka nożna to nie tylko sport, ale przede wszystkim pasja, radość i wspólnota.