Serafin Szota (Zagłębie Lubin) oraz Jakub Moder (Lech Poznań) zostali na rok wypożyczeni do naszego klubu.

Możemy już pochwalić się pierwszymi letnimi wzmocnieniami naszej drużyny. W przyszłym sezonie niebiesko-czerwonych barw bronić będą Serafin Szota i Jakub Moder. Obaj to 19-latkowie (rocznik 1999) – członkowie kadry U-20 – którzy zostaną wypożyczeni na rok z klubów Lotto Ekstraklasy. Szota trafia na Oleską na zasadzie transferu czasowego z Zagłębia Lubin, Moder – Lecha Poznań.

Moder jest defensywnym pomocnikiem i ma już za sobą debiut w ekstraklasie. Zaliczył go 2 kwietnia, w wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków (3:1), gdy w 90. minucie zmienił Darko Jevticia. Ponadto, w minionym sezonie zanotował 25 występów w trzecioligowych rezerwach. Zdobył 1 bramkę.

Szota z kolei jest środkowym obrońcą i pochodzi z Namysłowa. Co ciekawe, jego ojciec, Piotr, w latach 1998-2000 spędził w Odrze półtorej sezonu. Teraz syn pójdzie jego śladami. W poprzednim sezonie Szota zanotował 24 mecze w trzeciej lidze i strzelił 1 gola. W kadrze U-20 pełni też rolę kapitana.

Warto zauważyć, że Szota i Moder przez kilka lat wspólnie bronili barw Lecha Poznań. To właśnie stamtąd do Lubina trafił Serafin.

Obu młodzieżowców witamy przy Oleskiej i życzymy sukcesów w barwach Odry!

foto: Lech Poznań, Zagłębie Lubin