Nasz klub zakontraktował lewego obrońcę z Brazylii, który związał się z Odrą kontraktem do 30 czerwca 2020 roku.

Dudu Paraiba to zawodnik, którego kibicom żyjącym na co dzień polską ligą nie trzeba szerzej przedstawiać. W ekstraklasie rozegrał 136 meczów i strzelił 6 goli, będąc w Widzewie Łódź (2009-12, 50 występów) i Śląsku Wrocław (2013-16, 86 występów, 6 bramek). We Wrocławiu przez pół roku jego trenerem był Mariusz Rumak, obecny szkoleniowiec naszej drużyny.

Dudu ma 33 lata i występuje na pozycji lewego obrońcy. Prócz polskich klubów, reprezentował też zespoły z Bułgarii (dwa puchary kraju z Liteksem Łowicz), Meksyku, Cypru oraz oczywiście swojej ojczyzny. Ostatnio bronił barw União Recreativa dos Trabalhadores z brazylijskiej Serie D.

– Dudu po wielogodzinnej podróży dołączył do nas w piątek i wziął już udział w treningu. Ma ekstraklasową przeszłość, jest bardzo dobry technicznie. Wiążemy z nim duże nadzieje – mówi wiceprezes Odry Ireneusz Gitlar.

Brazylijczyk związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem. Witamy przy Oleskiej!