Nie doczekaliśmy się pierwszego tej wiosny zwycięstwa. Niebiesko-czerwoni wracają z Kaszub na tarczy, a o porażce przesądził gol stracony z rzutu karnego – i zarazem zmarnowany przez nas.

Jesienią Odra wygrała z Drutex-Bytovią 1:0, a jedynego gola strzelił w końcówce z rzutu karnego Szymon Skrzypczak. W tę majówkę rywali wzięli rewanż w bardzo podobnych okolicznościach, a o wyniku znów przesądził ten stały fragmenty gry. W 67. minucie Tobiasz Weinzettel, który po dłuższej przerwie wskoczył między słupki w miejsce Mateusza Kuchty, sfaulował w polu karnym Janusza Sudrykowskiego. Do ustawionej na 11. metrze piłki podszedł Łukasz Wróbel, ulokował ją w siatce i – jak się okazało – zapewnił bytowianom trzecie na przestrzeni czterech kolejek zwycięstwo, w których nie stracili przy tym ani jednej bramki.

Naszą serię bez wygranej przedłużyli natomiast do liczby aż 11, co bolało tym bardziej, że w 83. minucie to Odra miała karnego. Również faulował bramkarz – Michał Szromnik – a sprawiedliwość postanowił wymierzyć sam poszkodowany, czyli Szymon Skrzypczak. Niestety, golkiper gospodarzy wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. I cóż tu pisać? Nie ma co wspominać, że w pierwszej połowie przeważaliśmy, że w drugiej stworzyliśmy sporo szans, a nie wykorzystaliśmy nawet tej najbardziej wymarzonej.

Kolejny mecz – już w środę, kiedy to podejmiemy przy Oleskiej walczący o utrzymanie Stomil Olsztyn.