Czternaście  tytułów Mistrza Polski.  Tyle ma na swoim koncie nasz jutrzejszy rywal – 103 letni klub RUCH Chorzów. Historia jednak nie gra, więc nie ma sensu wspominać o legendach Niebieskich – Gerardzie Cieśliku, Erneście Wilimowskim, Krzysztofie Warzysze, czy chociażby Mariuszu Śrutwie. 

Dzisiejszy Ruch, to beniaminek I ligi bardzo odważnie celujący w awans do Ekstraklasy. Obecny wicelider ligowej tabeli w 31 spotkaniach zdobył 56 punktów. Wyższość rywali podopieczni trenera Jarosława Skrobacza uznali tylko 5 razy. W październikowym spotkaniu rozegranym na Stadionie Miejskim w Opolu padł remis 1:1.
Wiosna w wykonaniu Niebieskich to 24 punkty zdobyte w 13 spotkaniach. Grając „u siebie” piłkarze Ruchu wygrali 3, zremisowali 2 i przegrali jedno spotkanie. U siebie – czyli na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Tam właśnie swoje mecze w charakterze gospodarza rozgrywają nasi rywale. Trzeba przyznać, że odległość 20 km dzieląca Stadion przy ulicy Okrzei w Gliwicach od Stadionu przy Cichej w Chorzowie, nie stanowi dla kibiców istotnej przeszkody. Regularnie zapełniają Oni trybuny. Na meczu z nami również sprzedali wszystkie dostępne bilety.
Patrząc na kadrę Ruchu uwagę zwracają szczególnie grający z numerem 95 napastnik i najlepszy strzelec – Daniel Szczepan i występujący z #5 lewy pomocnik, zaledwie 19 letni Tomasz Wójtowicz. Ten młodzian – reprezentant Polski do lat 21 wyceniany jest już na 500 tysięcy €, co czyni go najbardziej wartościowym graczem Ruchu jak i całej Fortuna I ligi!
W kadrze rywali na spotkanie z nami zabraknie jednej z grających legend odradzającego się klubu – Łukasza Janoszki, który podczas ostatniego ligowego starcia odniósł groźną kontuzję.
Wokół klubu z Chorzowa od kilku lat funkcjonuje wzorowo rozwijający się sektor rodzinny o wdzięcznej śląskiej nazwie NIEBIESKIE BAJTLE. Zapoczątkowana przez kibica i rodzica – Szymona inicjatywa, przy wsparciu i zrozumieniu dorosłych kibiców oraz działaczy klubowych, rozrosła się do imponujących rozmiarów. Bajtle prowadzą doping z wykorzystaniem bębna, mają swoje okrzyki, wspólnie z resztą kibiców dopingują, a nawet przygotowują oprawy w ramach dozwolonych na stadionach środków!
Na Stadionie Miejskim przy Okrzei nie zabraknie głośnego wsparcia dla naszych walczących o I ligowy byt piłkarzy. Kibice Odry pojawią się tam licznie.

Ruch Chorzów – OKS Odra Opole

32. kolejka Fortuna 1 Liga, 19.05.2023 godz.: 20:30

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra wynosi 4,35. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.