24-letni napastnik został na cztery miesiące wypożyczony do naszego klubu z Górnika Zabrze.

Odra ma nowego napastnika! W ostatnim dniu okienka transferowego na Oleską trafił David Ledecky. Nasz klub wypożyczył go do końca czerwca z Górnika Zabrze.

Ledecky ma 24 lata i jest Czechem. W Zabrzu spędził ostatnie półtora roku. W poprzednim sezonie Nice 1 Ligi rozegrał 25 meczów i strzelił 5 goli, pomagając w awansie. W bieżących rozgrywkach zanotował 11 występów w Lotto Ekstraklasie (bez gola), grywał też w trzecioligowych rezerwach Górnika (8 spotkań/4 bramki). Jeszcze w lutym zaliczył 11 minut w wyjazdowym meczu Lotto Ekstraklasy z Wisłą Płock. Teraz przenosi się do Odry.

Przed przyjazdem do Polski, David Ledecky bronił barw Sparty Praga (jako junior), SK Hlavice, FK Jablonec nad Nisou oraz 1. SC Znojmo FK. W barwach tego ostatniego zaliczył 58 występów w Fotbalova narodni liga, czyli zapleczu czeskiej ekstraklasy. Strzelił na tym poziomie łącznie 18 goli.

David Ledecky to kolejny zawodnik, który został wypożyczony na Oleską z Górnika Zabrze. Wcześniej podobną drogę przemierzyli m.in. Mateusz Kuchta, Filip Żagiel czy Szymon Skrzypczak. „Skrzypa” jest już na stałe zawodnikiem naszego klubu, a tej wiosny o miejsce w składzie przyjdzie mu rywalizować m.in. z Ledeckim. 24-latek zwiększy w naszym zespole populację Czechów. Z tego kraju pochodzą też obrońca Vaclav Cverna i pomocnik Jakub Habusta.

Witamy przy Oleskiej!