Odra Opole z dyrektorem sportowym! Funkcję tę objął Dariusz Motała, ostatnio dyrektor sportowy Zagłębia Lubin. W opolskim klubie będzie odpowiadał przede wszystkim za rozwój Akademii i szkolenia młodzieży, a także – w porozumieniu z Zarządem i sztabem szkoleniowym – za politykę transferową.

Dariusz Motała w karierze pełnił m.in. role dziennikarza telewizji Canal Plus, team managera Lecha Poznań, jak również dyrektora sportowego GKS-u Katowice i – jeszcze do niedawna – grającego w Lotto Ekstraklasie lubińskiego Zagłębia.

Międzynarodowe doświadczenie

“Pan Motała to osoba z rozległym doświadczeniem i wiedzą, zdobywaną także na gruncie międzynarodowym. Cenimy fakt, że stawia na rozwój. Staże w klubach takich, jak Leicester City, Hertha Berlin czy FC Basel, a ostatnio Nottingham Forest, mówią same za siebie. Właśnie na takie osoby chcemy stawiać. Wierzymy, że będzie to kolejny krok do przodu zarówno dla całego Klubu, jak i – co dla nas niezwykle istotne – z punktu widzenia dalszej budowy w pełni profesjonalnych struktur młodzieżowych” – mówi Karol Wójcik, prezes Odry Opole.

Nowy dyrektor sportowy Odry Opole ma 40 lat, pochodzi ze stolicy Wielkopolski. W przeszłości sam rywalizował nawet na ekstraklasowych boiskach futsalowych, m.in. w barwach poznańskiej Akademii Słowa.

Z opolskim klubem związał się 2-letnią umową.

DJ
Biuro Prasowe Odry Opole