Świetnie kojarzony przy Oleskiej 51 szkoleniowiec będzie jedną z osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie naszej klubowej Akademii.

– Stanowiska dyrektora dotąd w Akademii nie było. Teraz przejmuje je trener Kaniuka, który od wielu lat uznawany jest za jednego z najlepszych szkoleniowców na Opolszczyźnie. Na współpracy z takimi osobami nam zależy. Bardzo cieszymy się, że trener Kaniuka wraca do Odry, bo będzie stanowił wartość dodaną w pracy nad ciągłym rozwojem Akademii – mówi Karol Wójcik, prezes Odry.

Dariusza Kaniuki kibicom Odry przedstawiać nie trzeba. To wieloletni piłkarz i trener Niebiesko-Czerwonych. Prowadził wiele innych drużyn z naszego regionu – m.in. LZS Leśnica, Victorię Chróścice czy, ostatnio, Małąpanew Ozimek. Jest absolwentem wrocławskiej AWF. Legitymuje się licencją trenerską UEFA A.

– Propozycja Odry była trochę zaskakująca, ale i bardzo miła. To dla mnie nowe wyzwanie, bodziec do pracy i zarazem powrót do korzeni. Od pracy z młodzieżą w Odrze zaczynałem swoją trenerską drogę. Z klubem tym byłem związany bez przerwy przez blisko 13 lat, potem w różnych okresach wracałem na Oleską. Czuję się z Odrą związany, czuję do niej duży sentyment, dlatego gdy przemyślałem temat, uznałem, że to na tyle ciekawa propozycja, aby ją przyjąć – podkreśla Dariusz Kaniuka.

Nowy dyrektor Akademii Odry, jak sam mówi, będzie odpowiadać za piłkę 11-osobową. – Czyli od zespołu juniorów starszych A1 aż do trampkarzy C2 – precyzuje. –Mam zielone światło od zarządu na działanie. Chcemy udoskonalić struktury, płaszczyznę metodologii i wychowawczą. Przed nami trochę pracy, ale nie jest też tak, że zastałem tu pustynię. Mamy klasy sportowe, sztab trenerski. Moja rola polega na tym, by to scalić i sprawić, by nasza Akademia miała jeszcze wyższą jakość.

Dyrektorze, witamy z powrotem przy Oleskiej i życzymy jak najbardziej owocnej pracy!

foto: Mirosław Szozda