1835 widzów, 10 zmian, pięć bramek, cztery żółte kartki, trzy podyktowane i wykorzystane rzuty karne, jedna kartka czerwona – tak można nietypowo opisać poprzednie ligowe spotkanie Odry z Zagłębiem Sosnowiec rozegrane 29 lipca 2022 roku w 3 kolejce Fortuna I ligi (Odra 1:4 Zagłębie).

Historia odnotowuje dwóch piłkarzy, którzy z Opola przenieśli się do Sosnowca (ofensywni Marcin Lachowski i Mariusz Ujek). W kadrze sosnowiczan obecnie jest dwóch zawodników, którzy wylewali pot w koszulce Odry – obrońca Mateusz Bodzioch (70 występów) i Sebastian Bonecki (86 gier). Co warte podkreślenia w całej swojej dotychczasowej przygodzie – to ODRA była dla obu zawodników klubem, w którym zaliczyli dotychczas najwięcej ligowych występów! Bilans ligowych pojedynków, to 5-2-2 na korzyść Odry (pięć zwycięstw, dwa remisy, dwa zwycięstwa piłkarzy z Zagłębia Dąbrowskiego. Bilans spotkań trenerów Dariusza Dudka i Andrzeja Noconia korzystniejszy jest dla trenera sosnowiczan – zwycięstwo i remis. W obozie sosnowiczan dwóch zawodników nie jest dostępnych do dyspozycji sztabu – Dominik Jończy (zawieszenie za żółte kartki) i Kacper Smoleń (zerwane więzadła w kolanie). W pierwszej wiosennej kolejce podopieczni Dariusza Dudka przegrali 1:2 z Arką Gdynia.

Nasz zespół przed tygodniem bezbramkowo zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Po przymusowej przerwie za nadmiar żółtych kartek do dyspozycji trenera powracają dwaj obrońcy – Tkocz oraz Pingot, który liczy na swój debiut w niebiesko-czerwonych barwach.  W tygodniu do treningów z pełnym obciążeniem powrócił również Borja Galán.

Mecz Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole planowany na godzinę 20:00 18 lutego ma być pożegnaniem Stadionu Ludowego. Miejscowi chcieliby zapisać w historii pożegnalne zwycięstwo – opolanie nie mają w intencji złośliwie psuć uroczystości, ale jadą twardo walczyć o komplet punktów, który jest krokiem do realizacji obranego celu – utrzymania w I lidze.

Ciekawostka: czy wiesz, że jadąc na mecz wyjazdowy do Sosnowca wysiadasz z pociągu na stacji Katowice Szopienice Południowe i idąc w stronę stadionu mijasz siedzących w osiedlowych barach kibiców chorzowskiego Ruchu?

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole
20. kolejka Fortuna 1 Liga, 18.02.2023 godz.: 20:00

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra wynosi 4,55. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.