W bieżącym tygodniu naszych zawodników czekają dwa spotkania. Już jutro czeka ich wyjazdowe spotkanie w Legnicy, gdzie miejscowa Miedź podejmie ich w ramach 1/32 finału Pucharu Polski.

Jutrzejsze spotkanie będzie drugim spotkaniem tych zespołów w bieżącym sezonie, gdyż drużyny spotkały się na starcie ligi w pierwszej kolejce Fortuna I Liga. Pierwszego spotkania nasi zawodnicy nie zaliczą do udanych, gdyż na inaugurację ulegli legniczanom 1:4, a jedyna bramkę z rzutu karnego strzelił Krzysztof Janus. Los sprawił, że na rewanż nie musimy czekać do rundy rewanżowej.

Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego udanie rozpoczęli ligowe zmagania od trzech zwycięstw. W kolejnych pięciu rozegranych spotkaniach Miedź wygrała tylko raz strzelając w tych spotkaniach tylko trzy bramki. Zielono-niebiesko-czerwoni mieli więcej czasu na treningi i regeneracje. W weekend ich spotkanie w Rzeszowie zostało odwołane ze względu na fatalne warunki atmosferyczne.

Do środowego starcia nasz zespół przystąpi bez Konrada Kostrzyckiego, który nabawił się drobnego urazu w ostatnim spotkaniu ligowym i jego miejsce na boisku w przerwie zajął Michał Pawlik. Dla “Kostrzyka” to pierwsza absencja od ligowej inauguracji z Miedzią. W pozostałych meczach tego sezonu Konrad wystąpił we wszystkich spotkaniach w pełnym wymiarze czasowym.

Jak mówi trener Piotr Plewnia w składzie należy spodziewać się kilku zmian – Na pewno będzie trochę zmian w składzie. Chcemy dać szansę zawodnikom, którzy mieli mniej okazji do gry w lidze. Kolejny mecz, który nas zweryfikuje i sprawdzi nasze możliwości.

Miedź Legnica – OKS Odra Opole
1/32 Fortuna Puchar Polski
środa, 22 września, godz. 19:00, Legnica

Sędziuje: Piotr Idzik – Poznań

Kurs w Fortunie na to, że ODRA wygra wynosi 3,60

“Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Fot. Mirosław Szozda