Po środowym spotkaniu z Widzewem już jutro czeka nas wyjazdowe spotkanie 20. kolejki Fortuna I Ligi. Nasz zespół w Sosnowcu zmierzy się z tamtejszym Zagłębiem.

Obie drużyny do sobotniego spotkania przystąpią po serii dosyć przeciętnych występów i każda będzie zdeterminowana do przełamania. Gospodarze sobotniego meczu w 2021 roku rozegrali dwa oficjalne mecze. Na inaugurację rundy wiosennej dość nieoczekiwanie zdobyli punk z liderem z Niecieczy, a mogli pokusić się nawet o komplet punktów, gdyż bramkę stracili dopiero doliczonym czasie gry.  W drugiej wiosennej kolejce nie sprostali na wyjeździe GKS-owi Tychy ulegając 1-3. Trener Kazimierz Moskal do dyspozycji powinien mieć już w kontuzjowanych w ostaniem czasie Portugalczyków Goncalo Gregorio i Joao Oliveiry, w ostatnim meczu na ławce rezerwowych był już powracający na Polskie boiska Michał Masłowski. Zagłębie po 19 kolejkach z 12 punktami zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.
Przed 20 kolejką trener Brehmer ma do dyspozycji wszystkich zawodników zgłoszonych do rozgrywek. Po pauzie za żółte kartki do gry mogą wrócić Szymon Drewniak i Piotr Żemło. Opolanie do sobotniego spotkania przystąpią po serii siedmiu spotkań bez zwycięstwa.

Weekendowy mecz będzie 64. w historii rywalizacji pomiędzy obiema drużynami. Jak do tej pory opolanie zwyciężyli 23. razy, dziewięć razy zespoły podzieliły się punktami, a 31. spotkań padło łupem Zagłębia. Bramki: 106-84 dla Zagłębia. W rundzie jesiennej na stadionie przy Oleskiej 51 nasz zespół zwyciężył 1-0 po bramce Dawida Korta.

Transmisję z tego spotkania można obejrzeć na platformie Ipla.
Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole
20 kolejka Fortuna 1 Ligi
Sobota 12.03.2020, godz. 16:00, Stadion Ludowy w Sosnowcu

Sędziuje: Paweł Malec – Łódź

Kurs w Fortunie na to, że ODRA wygra wynosi 3.40

“Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

foto: Daria Strąk