Niedzielnym rywalem Odry będzie zespół Polonii Warszawa. Drużyna „Czarnych koszul” założona została w 1911 roku i dumnie reprezentuje stolicę już 112 lat!


Poloniści to pierwszy powojenny Mistrz Polski. Sukces ten udało im się powtórzyć w sezonie 1999/2000. W gablocie klubu z ulicy Konwiktorskiej znajdują się także trofea za dwukrotne wywalczenie Pucharu Polski – sezony 1951/1952 i 2000/2001.
Brzmi to pięknie, ale w swojej historii drużyna naszych dzisiejszych rywali ma też bolesne momenty takie jak rok 2013 i decyzja PZPN o nie przyznaniu licencji na grę w Ekstraklasie. Automatyczna degradacja. Smutek. Znany nam dobrze w Opolu realizm spotkań na piątym poziomie rozgrywkowym!

Od sezonu 2013/2014 Polonia stopniowo przesuwa się w górę struktury ligowych rozgrywek piłki nożnej mężczyzn w Polsce. Ostatnie dwa sezony, to dwa awanse z rzędu – z trzeciej do drugiej i z drugiej do pierwszej ligi. Obecny sezon nie zwiastuje awansu do Ekstraklasy. Patrząc na tabelę ligowych rozgrywek Polonia jest w środkowej strefie zajmując po 15. rozegranych kolejkach 12. pozycję. Przed listopadową przerwą reprezentacyjną Polonia zremisowała bezbramkowo na trudnym terenie w Łęcznej z mającym ekstraklasowe aspiracje Górnikiem.

Podstawowym golkiperem naszych rywali jest Mateusz Kuchta, jednak na Oleskiej nie wystąpi ze względu na uraz, którego nabawił się podczas ostatniego spotkania. W bluzie z herbem Odry na piersi rozegrał 71 spotkań, w których aż 28 razy zachował czyste konto!

Ofensywę Polonii napędzają Mateusz Michalski 5 bramek i 2 asysty oraz Michał Bajdur – zdobywca 3 bramek i pięciokrotny asystent.
Szefem sztabu szkoleniowego “Czarnych koszul” jest trener Rafał Smalec, który od lipca 2021 zanotował dwa awanse ligowe z rzędu.
Opolanie zagrają dziś o przełamanie chwilowego kryzysu wynikowego i powrót na ścieżkę punktowania na miarę możliwości i oczekiwań rosnącego grona kibiców.

https://bilety.odraopole.pl

OKS Odra Opole – Polonia Warszawa

16. kolejka Fortuna 1 Liga, 26.11.2023 r. godz.: 12:40

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra wynosi 2,00 Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.