W sobotę Odra Opole zainauguruje serię zimowych meczów kontrolnych, mierząc się z trzecioligową Ślęzą Wrocław w Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz. Pierwszy gwizdek o godz. 12:00.

Ślęza Wrocław to przedstawiciel III grupy trzeciej ligi. Przerwę zimową drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Kowalskiego spędza na 3. miejscu w tabeli, z dorobkiem 33 punktów po 17 meczach i stratą trzech „oczek” do lidera, Skry Częstochowa (z którą, tak swoją drogą, również w tym okresie przygotowawczym się zmierzymy). Z wrocławianami Odra rozgrywa sparingi regularnie. W lipcu przy Oleskiej górą był nasz zespół, zwyciężając 3:0. Był to mecz o tyle istotny, że odbywający się bezpośrednio po pucharowej klęsce w Nowym Dworze Mazowieckim.

Trener Mirosław Smyła w niejednym wywiadzie podkreślał rangę wygranej ze Ślęzą, opowiadając, że długo jego zawodnicy byli spięci, ale wraz ze zdobywaniem kolejnych bramek łapali luz, który cechował ich potem w zasadzie aż do końca pierwszoligowej jesieni.

Będzie to pierwszy z dziesięciu sparingów, zaplanowanych przez sztab szkoleniowy Odry na zimowy okres przygotowawczy – i zarazem jedyna okazja, by w styczniu zobaczyć niebiesko-czerwonych w akcji na opolskiej ziemi. Pozostałe mecze w tym miesiącu odbędą się poza granicami naszego miasta: w Lubinie oraz Władysławowie-Cetniewie (podczas zgrupowania). Szczegółowy plan sparingów opublikowaliśmy TUTAJ.

A zatem – zapraszamy w sobotnie południe do Centrum Sportu.

Odra Opole – Ślęza Wrocław
zimowy sparing nr 1
sobota, 13 stycznia, godz. 12:00, Centrum Sportu

foto: Mirosław Szozda