W 1992 roku zdobyli Puchar Polski. W Ekstraklasie rozegrali 2 sezony. W swoim składzie mają 10 obcokrajowców. Swoje mecze rozgrywają na stadionie imienia Orła Białego. Ich najwyżej wycenianym graczem jest Iban Salvador – napastnik reprezentujący Gwineę Równikową. Klub ten powstał 52 lata temu. Na ławce trenerskiej zasiada urodzony w 1987 roku w Kędzierzynie-Koźlu Radosław Bella.

W 8 ligowych spotkaniach nasz rywal zdobył 15 punktów, co plasuje go na 5 pozycji. Najskuteczniejszym strzelcem w tym sezonie jest 31-letni napastnik Damian Michalik. W tej drużynie gra mający na swoim koncie występy w niebiesko-czerwonych barwach Bartosz Guzdek. W Opolu gra obecnie dwóch graczy, którzy w przeszłości grali w drużynie rywala Artur Pikk oraz Adrian Purzycki. A w drużynach młodzieżowych ekipy znad Kaczawy występował Rafał Niziołek.

Tak o to prezentuje się nasz dzisiejszy rywal – Miedź Legnica.

Legniczanie jako spadkowicz z Ekstraklasy marzą o szybkim powrocie do Elity. Nasz dzisiejszy rywal w meczach domowych nie doznał jeszcze porażki. W dotychczasowych spotkaniach rozegranych w Legnicy odnieśli 2 zwycięstwa – przeciwko GKS Katowice (1:0) oraz przeciw beniaminkowi – Polonii Warszawa. Dwukrotnie także remisowali – 0:0 z Górnikiem Łęczna i 1:1 z krakowską Wisłą. Przed tygodniem ulegli w Gdyni Arce 1:2 zdobywając bramkę dopiero w 90 minucie meczu.

Nasi niebiesko-czerwoni wystąpią osłabieni brakiem pauzujących za kartki Mateusza Kamińskiego i Adriana Purzyckiego oraz kontuzjowanego Jean Sarmiento.

Swój mecz w Legnicy rozpoczniemy o godzinie 18. Równocześnie uszy skierowane będą na informacje napływające z Bielska-Białej, gdzie swój mecz rozegra obecny lider – Górnik Łęczna. Opolanie do ekipy z województwa lubelskiego tracą zaledwie 1 punkt.

Do boju Odro! Po skruszenie twierdzy Legnica, po zwycięstwo, po fotel lidera!

Miedź Legnica – OKS Odra Opole

9. kolejka Fortuna 1 Liga, 23.09.2023 r. godz.: 18:00

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra wynosi 3,25. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK