W najbliższych dniach nasza drużyna będzie „skoszarowana” na terenie Opola.

Miejscem krótkiego, spontanicznego zgrupowania został Hotel Słociak w Sławicach.
– Jesteśmy w trakcie kolejnego mikrocyklu, tygodnia pracy podczas przygotowań do sezonu. Dzięki wspólnej inicjatywie udało nam się zorganizować kilkudniowe zgrupowanie na terenie Opola. W jednym miejscu są do dyspozycji wszyscy zawodnicy. Mamy wpływ na odżywianie się, sen, odpoczynek po ciężkim okresie. W tygodniu jest wiele ważnych aspektów, ale równie ważny jest odpoczynek. Ten mikrocykl jest regeneracyjny. Możemy skorzystać z kriokomory, basenu, ale też popracować teoretycznie. Dokonać analiz gry zespołu, porozmawiać z chłopakami indywidualnie. Chcemy zregenerować się, by na dwa tygodnie przed ligą przystąpić już do mikrocyklu startowego – mówi trener Mirosław Smyła.

Prócz chorego Martina Barana, w treningach uczestniczyć mogą wszyscy zawodnicy. Przypomnijmy, że w sobotę nasza drużyna rozegra dwa sparingi: z trzecioligowym Rekordem Bielsko-Biała i drugoligowym MKS-em Kluczbork. Oba miały odbyć się w Centrum Sportu, ale jeśli aura dopisze, z Kluczborkiem zmierzymy się na wyjeździe, korzystając z naturalnej, a nie sztucznej nawierzchni.

foto: Mirosław Szozda