Ze zmiennym szczęściem grały nasze młodzieżowe drużyny w swoich ligowych zmaganiach.

Porażka z faworytem
Juniorzy prowadzeni przez trenerów Grzegorza Zmudę i Tomasza Copika nie sprostali w wyjazdowym meczu Pogoni Szczecin, która po pokonaniu niebiesko-czerwonych 4:0 (1:0) awansowała na fotel lidera grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów.

Nasz zespół długo dobrze się bronił, ale tuż przed przerwą stracił bramkę. W drugiej połowie gospodarze dołożyli jeszcze trzy. Ze strony Odry najbliżej szczęścia był w 85. min już przy stanie 4:0 dla Pogoni Denis Smolarek. W sytuacji sam na sam z bramkarzem szczecinian niestety spudłował.

Pogoń była lepszym zespołem i zasłużenie wygrała – mówił trener Zmuda. – Martwi fakt, że aż trzy gole straciliśmy po stałych fragmentach gry.

Pogoń Szczecin – Odra Opole 4:0 (1:0)
Odra: Maciej Styrczula – Bateńczuk, Kopek (83. Kozłowski), Lisoń, Graczyk – Kram, Pietrakowski, Wacławczyk (61. Machnik), Miroszka (14. Wójciak), Bryłka (75. Olejnik) – Smolarek.
Trenerzy Grzegorz ZMUDA i Tomasz COPIK.

Wyniki i tabela grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów – TUTAJ. Następnym rywalem opolan będzie także należący do ścisłej czołówki Lech Poznań. Spotkanie to odbędzie się w sobotę 21 kwietnia o godz. 12.00 na stadionie przy ul. Oleskiej.

Dwa ważne zwycięstwa
Pracowite dni mieli juniorzy młodsi (roczniki 2001-02), którzy w ciągu kilku dni rozegrali dwa spotkania. Najpierw w meczu zaległym pokonali ekipę Chemika Kędzierzyn-Koźle 5:1 (3:0), a bohaterem spotkania był autor trzech goli Szymon Machnik. W niedzielę natomiast wygrali na wyjeździe ze Stalą Brzeg 3:1 (1:0).

Już w 8. min gola dla Odry zdobył Szymon Wrzeciono, który za chwilę, bo w 11. min zobaczył czerwoną kartkę za niebezpieczny faul. Odra przez większość meczu grała więc w dziesiątkę. Dała jednak radę. Na 2:0 podwyższył w 63. min Marcel Sluga, a kiedy brzeżanie zdobyli kontaktową bramkę wynik był zagrożony. Ustalił go jednak w 78. min Jakub Kupis. Dwa zwycięstwa dały naszej drużynie awans na pozycję lidera Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Po pięciu meczach ma 13 punktów, a tyle samo mają też Pomologia Prószków i MKS Kluczbork.

Mecz zaległy: Odra Opole – Chemik Kędzierzyn-Koźle 5:1 (3:0)
Bramki dla Odry: Machnik (12., 23. i 46), Bryłka 30. karny), Kupis (76.)
Odra: Turek (54. Jurewicz) – Zaremba, Kowalski (41. Wencel), Kolczyk, Gebauer – Kawala (54. Ogórek), Pudlik, Mikołaj Styrczula (54. Kupis), Bryłka – Machnik, Sluga (41. Wrzeciono).
Trenerzy Marek DURAJ i Grzegorz BRYŁKA.

Stal Brzeg – Odra Opole 1:3 (0:1)
Bramki dla Odry: Wrzeciono (8.), Sluga (63.), Kupis (78.)
Odra: Maciej Styrczula – Kolczyk, Kowalski, Konowalczyk, Gebauer – Kawala (58. Kupis), Pudlik (41. Machnik), Mikołaj Styrczula, Ogórek (61. Zaremba) – Wrzeciono, Sluga.
Trenerzy Marek DURAJ i Grzegorz BRYŁKA.

Wyniki i tabela Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych – TUTAJ. Kolejny mecz nasi juniorzy młodsi zagrają w niedzielę 22 kwietnia w Kluczborku z MKS-em.

Nie sprostali Rakowowi Częstochowa
Występujący w gr. III Centralnej Ligi Trampkarzy podopieczni trenerów Tomasza Piwowarczyka i Marka Tracza z rocznika 2003 w swoim szóstym meczu ulegli w Częstochowie ekipie Rakowa 0:3 (0:0). Nasi piłkarze mieli kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, ale szwankowała u nich skuteczność.

Raków Częstochowa – Odra Opole 3:0 (0:0)
Odra: Sapielak (75. Wojakowski) – Głuszkiewicz (55. Rychlik), Kłosowski, Jadeszko, Szota – Surzyn (75. Barysch), Gandziarowski, Maciej Wróbel, Kaczka – Jaszczyk (75. Kostuś), Dąbrowski (55. Michał Wróbel).
Trenerzy Tomasz PIWOWARCZYK i Marek TRACZ.

Wyniki i tabela gr. III Centralnej Ligi Trampkarzy – TUTAJ. Kolejnym rywalem naszej ekipy będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Ten mecz w sobotę o godz. 12.00 w Centrum Sportu przy ul. Północnej.

Remis w meczu na szczycie
Z kolei druga drużyna naszych trampkarzy (rocznik 2004), która gra w Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy zmierzyła się z Pomologią Prószków, z którą będzie zapewne walczyć o końcowe zwycięstwo w lidze. Już w 2. min po bramce Piotra Wołyńca Odra objęła prowadzenie. Skromnej zaliczki naszym chłopakom, którzy są w większości rok młodsi od rywali nie udało się niestety utrzymać. Pomologia zdołała wyrównać w ostatniej akcji meczu.

Pomologia Prószków – Odra II Opole 1:1 (0:1)
Bramka dla Odry: Wołyniec (2.)
Odra: Krynicki – Wołyniec, Babijczuk, Palmer, Stolarewski – Duda, Zarzycki, Śliwiński, Drescher – Paszkowski Bober. Na zmiany wchodzili (w tej lidze zmiany są lotne): Chadała – Kicmach, Kopacz, Pietras, Chinczewski, Sługocki, Witkowski.
Trenerzy Wojciech MIELNIK i Krzysztof CHEŁPA.

Wyniki i tabela Opolskiej Ligi Trampkarzy – TUTAJ. W najbliższy weekend podopieczni trenerów Wojciecha Mielnika i Krzysztofa Chełpy mają wolne gdyż pauzują. Kolejny mecz (zaległy) zagrają 24 kwietnia na wyjeździe z MKS-em Kluczbork.

foto: Mirosław Szozda