Opolski Klub Bokserski „Odra” oraz Okręgowy Związek Bokserski były organizatorami II mistrzostw Opolszczyzny w boksie. Impreza, w której wystąpili pięściarze ze Strzelec Opolskich, Niemodlina, Nysy, Brzegu oraz gospodarze z OKB Odra była ze wszech miar udana.

Zawody toczyły się w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. W sobotę odbywały się eliminacje, a w niedzielę gala finałowa. Poziom organizacyjny mistrzostw był bardzo wysoki, a i ciekawych walk nie brakowało. Nic więc dziwnego, że licznie zebrana publiczność (około 500 osób w opolskiej sali DomExpo, gdzie odbyły się mistrzostwa) nie mogła się nudzić. Oprócz emocji sportowych nie zabrakło występów: formacji tanecznej Fokus, zespołu muzycznego Rollin Jester, a na koniec losowano nagrody wśród publiczności.

Mistrzostwa zdominowali zawodnicy gospodarzy z OKB Odra, którzy triumfowali w większości kategorii. Zawody były eliminacjami do mistrzostw Polski, a kilku pięściarzy pokazało poziom, który pozwala myśleć o tym, że na mistrzostwach kraju zaprezentują się z dobrej strony. Czego podopiecznym trenera Radosława Chojnowskiego gorąco życzymy jeszcze raz gratulując bardzo dobrze zorganizowanej imprezy.

Ze świetnej strony pokazali się zwłaszcza: Łukasz Pisk-Piskowski (OKB Odra, kat 69 kg seniorów), który został uznany najlepszym zawodnikiem mistrzostw, Mateusz Dziedzic (kat. 81 kg seniorów, OKB Niemodlin), Łukasz Banach (OKB Odra, kat. 91 kg) czy Adam Majewski (OKB Odra, kat. 75 kg wśród juniorów).

foto: Oliwer Kubus (Nowa Trybuna Opolska).
W czerwonym stroju z prawej Łukasz Pisk-Piskowski, który został uznany najlepszym zawodnikiem mistrzostw.