Doskonały początek obecnego sezonu zaskoczył bardzo mile nas wszystkich. 4 zwycięstwa i 12 punktów w pięciu pierwszych kolejkach – każdy przed rozpoczęciem zmagań “brałby w ciemno”. Spoglądając na czołówkę ligowej tabeli widzimy dominację drużyn z południa kraju – liderem jest spadkowicz z Ekstraklasy – Miedź Legnica, o jeden punkt za nim nasza niebiesko- czerwona Duma Opolszczyzny. Kolejne miejsca zajmują dwa GKS-y – z Tychów i Katowic.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia… 

W minionej kolejce podopieczni Trenera Noconia po ciężkim meczu, który rozpoczął się od prowadzenia Wiślaków 1:0, dzięki konsekwencji i skuteczności doprowadzili do zwycięstwa w stosunki 3:1. Branżowe portale rozpisywały się o dominacji, wypożyczonego z Lecha Poznań młodego skrzydłowego – Kuby Antczaka (został wybrany najlepszym zawodnikiem 5. kolejki Fortuna 1 Ligi), nad zarabiającymi kilkukrotnie więcej hiszpańskimi piłkarzami grającymi w drużynie Białej Gwiazdy. Wejście smoka w tym spotkaniu zaliczył nasz nowy napastnik – Albańczyk Din Sula, który mecz zakończył z dwoma trafieniami na koncie. Pytanie jakie będą następne występy tego napastnika? 

Czas na Zagłębie Sosnowiec. Wszyscy kibice niebiesko-czerwonych liczą na kontynuację doskonałej serii i kolejne zwycięstwo. Przez wiele lat drużyna Zagłębia grała w niskich klasach rozgrywkowych, chociaż w XXI wieku zaliczyła krótki epizod w Ekstraklasie. W obecnym sezonie sosnowiczanie zdobyli dotychczas zaledwie 1 punkt. Przegrali w Lublinie, w Pruszkowie, w Bielsku-Białej oraz u siebie z Resovią Rzeszów. Jedyny punkt wywalczyli w II kolejce w starciu ze spadkowiczem z Ekstraklasy – Wisłą Płock. W pięciu spotkaniach zdobyli oni 4 bramki, tracąc w tym czasie 8. We wtorek media obiegła informacja o rezygnacji Krzysztofa Górcko z funkcji pierwszego trenera Zagłębia Sosnowiec. Nowym-starym trenerem został Artur Derbin, który wraca na ławkę trenerską klubu z ArcelorMittal Park po 7. latach przerwy.

https://bilety.odraopole.pl

OKS Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec

6. kolejka Fortuna 1 Liga, 28.08.2023 godz.: 18:00

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra wynosi 1,96 Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.