Nasza drużyna poniosła porażkę na Dolnym Śląsku w meczu 11. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi.

Nie doczekaliśmy się drugiego w tym sezonie wyjazdowego zwycięstwa Odry. W sobotnie popołudnie w meczu na szczycie tabeli Nice 1 Ligi musieliśmy uznać wyższość Chrobrego, który naszym kosztem awansował na fotel lidera. My spadliśmy ledwie „oczko” niżej, na drugą pozycję i w strefie premiowanej awansem zostaniemy co najmniej do niedzielnego wieczora, gdy Chojniczanka zmierzy się w Suwałkach z Wigrami.

Kluczowa dla losów spotkania w Głogowie okazała się 41. minuta. Robert Mandrysz zagrał „no look passa” w pole karne Odry w stronę Michała Ilków-Gołąba. Sędzia uznał, że Aleksander Kowalski podciął kapitana Chrobrego i wskazał na 11 metr, z którego nie pomylił się Mateusz Machaj, choć Tobiasz Weinzettel wyczuł jego intencje. Powtórki pokazały jednak, że decyzja arbitra była bardzo kontrowersyjna, a przewinienie naszego młodego stopera, debiutującego zresztą w pierwszej lidze – wątpliwe.

Tuż po przerwie gospodarze byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Weinzettel fantastyczną paradą odbił jednak piłkę po „główce” Jakuba Bacha. Chwilę później jego koledzy z pola mogli nagrodzić ten wysiłek wyrównującym golem. Rafał Brusiło uderzył mocno z około 10 metrów, lecz Sławomir Janicki dał radę sparować futbolówkę na korner.

W 74. minucie sytuacja Odry z trudnej stała się arcytrudna. Jakub Habusta w środku pola „wyciął” od tyłu z impetem Mateusza Machaja i o ile w przypadku rzutu karnego można było mówić o dużej kontrowersji, to tyle z czerwoną kartką dla naszego czeskiego pomocnika trudno było szczególnie polemizować. Chrobry wygraną na wagę fotelu lidera przypieczętował w drugiej minucie doliczonego czasu gry, gdy wprowadzony z ławki Damian Kowalczyk po szybkiej kontrze wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Był to pierwszy w tym sezonie Nice 1 Ligi mecz Odry bez strzelonego gola. Przyszłotygodniowa kolejka z powodu meczów kadr juniorskich czy młodzieżowych będzie „poszatkowana”, ale nasza drużyna na boisko wybiegnie. W sobotę o 12:30 – znów w obecności kamer Polsatu Sport – podejmiemy przy Oleskiej Drutex-Bytovię.

Protokół meczowy
11. kolejka Nice 1 Ligi
sobota, 30 września, godz. 18:15, stadion w Głogowie przy ul. Wita Stwosza

Chrobry Głogów – Odra Opole 2:0 (1:0)
1:0 – M. Machaj, 42 min (karny)
2:0 – Kowalczyk, 90+3 min

Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław). Widzów 1103.

Chrobry Głogów: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalec, Stolc, Danielak – Bach (83. Borecki), Gąsior, Mandrysz, Szczepaniak – M. Machaj (87. B. Machaj) – Kaczmarek (65. Kowalczyk).
Trener Grzegorz NICIŃSKI.

Odra Opole: Weinzettel – Brusiło, Baran, Kowalski, Winiarczyk – Habusta, Wepa (67. Matsui) – Wodecki, Niziołek, Gancarczyk – Skrzypczak (70. Maćczak).
Trener Mirosław SMYŁA.

Żółte kartki: Ilków-Gołąb, Michalec, Gąsior, Mandrysz, Niziołek, czerwona Habusta (74, faul).

Mecz pierwotnie zaplanowany na 17:45 rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem z powodu braku porządku na stadionie.

foto: Mirosław Szozda