Nasz zespół zremisował w Grodzisku Wielkopolskim z pierwszoligowcem z Głogowa w piątym tego lata meczu kontrolnym.

Odra zanotowała drugi tego lata sparingowy remis. I drugi z rzędu – w sobotę z Zagłębiem Lubin było 1:1, tym razem z innym przedstawicielem Dolnego Śląska, Chrobrym – 0:0.

W spotkaniu tym bramki niebiesko-czerwonych strzegło łącznie trzech bramkarzy. Zaczął Tobiasz Weinzettel, po dwóch kwadransach zastąpił go Bartosz Kowalczyk, a na ostatnie pół godziny między słupkami zameldował się Mateusz Kuchta. Szerzej o 21-latku, który od momentu rozstania z Górnikiem Zabrze poszukuje klubu, pisaliśmy TUTAJ.

W drugiej połowie w składzie Odry znów pojawili się nasz 16-letni junior Sebastian Bryłka, a także Jakub Habusta. Defensywny pomocnik z Czech, mający na koncie ponad 50 występów na zapleczu ekstraklasy naszych południowych sąsiadów, zagrał też w sobotnim starciu w Lubinie, po którym sztab zdecydował o pozostawieniu go na dalsze testy.

W Grodzisku opolanie przebywać będą do piątku, kiedy to ruszą do Nowego Dworu Mazowieckiego na mecz rundy wstępnej Pucharu Polski z trzecioligowym Świtem (sobota, godz. 18:00).

Protokół meczowy
Letni mecz kontrolny nr 5
środa, 12 lipca, godz. 17:00, Grodzisk Wielkopolski

Chrobry Głogów – Odra Opole 0:0

Odra Opole: Weinzettel (30. Kowalczyk) – Brusiło, Baran, Cverna, Winiarczyk – Wepa, Niziołek – Maćczak, Wodecki, M, Gancarczyk – Skrzypczak.
II połowa: Kowalczyk (60. Kuchta) – Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Bryłka – Peroński, Habusta – Sypek, Nowak, Marzec – Wrzesień.
Trener Mirosław SMYŁA.

foto: Mirosław Szozda