Nowy opolski pomocnik ostatnie półtorej sezonu spędził w Ruchu Zdzieszowice, a wcześniej grał w Małejpanwi Ozimek.

Mateusz Marzec, wychowanek klubu z miasta hutników, to ambitny 21-latek, którego waleczność z przyjemnością wspomina się w poprzednich klubach.

Kibice z Opola zapamiętali go zapewne najlepiej z trzech ostatnich meczów „Zdzichów” przeciwko Odrze (2 spotkania ligowe oraz finał regionalnego Pucharu Polski), gdzie był wyróżniającym się zawodnikiem, a w meczu pucharowym strzelił także pierwszą bramkę dla Ruchu.

Podczas czterech ostatnich rund, zarówno w barwach HKS-u z Ozimka jak i MKS-u ze Zdzieszowic, Mateusz Marzec był nieustannie graczem podstawowej jedenastki, a ciekawostą jest fakt, że zawodnik był już wcześniej przymierzany do Odry, było to w połowie sezonu 2014/2015. Wówczas zdecydował się jednak na Zdzieszowice, choć oprócz OKS-u zainteresowane jego pozyskaniem były: Ruch Chorzów, Skra Częstochowa i Piast Gliwice.

Jak sam wspomina, był to czas gdy chciał się ograć w III lidze i mieć pewne miejsce w składzie, a taką gwarancję dawały mu wtedy Zdzieszowice, obecnie przyszedł czas na kolejne piłkarskie wyzwanie – w drugoligowym Opolu.

Mateusza serdecznie witamy w klubie i życzymy samych sukcesów!

Fot. Artur Grabski / www.facebook.com/PhotoArt53