ENGLISH VERSION BELOW. To może być prawdziwy hit transferowy nie tylko przy Oleskiej, ale całej Nice 1 Lidze! W przyszłym tygodniu pomocnik z Japonii przejdzie w naszym klubie testy medyczne.

Daisuke Matsui w weekend zagra pożegnalny mecz w Jubilo Iwata, a w przyszłym tygodniu – konkretny dzień nie jest jeszcze znany – przyleci do Polski. 36-letni pomocnik przejdzie badania medyczne, a po ich pomyślnym przejściu podpisać ma roczny kontrakt z Odrą Opole.

Jest to zagadkowa historia nie tylko dla kibiców, ale też poniekąd dla nas samych. To bomba szczególnie marketingowa, bo Daisuke wraz ze swoją żoną są w Japonii bardzo popularni. Pamiętając jednak, że kilka lat temu był gwiazdą w Lechii Gdańsk, liczymy też, że okaże się bombą pod względem piłkarskim i bardzo pomoże nam w walce o punkty – mówi Karol Wójcik, prezes klubu z Oleskiej.

Piłkarza o takim CV, jakim legitymuje się Matsui, próżno w Polsce szukać poza ekstraklasą. 148 meczów i 18 goli we francuskiej Ligue 1. Występy w ekstraklasie rosyjskiej, bułgarskiej, japońskiej i polskiej, udział w mundialu 2010…. W naszym kraju środkowy pomocnik występował jesienią 2013 roku. Dla Lechii rozegrał 16 spotkań i zdobył 4 bramki, po czym przeniósł się za 400 tysięcy euro do Jubilo Iwata. Tam jego dorobek wyniósł 78 gier i 9 goli. Teraz, w wieku 36 lat, wróci jeszcze do Polski.

– Daisuke chciał zakończyć karierę w Europie. Tak się składa, że znamy się z jego menedżerem, który m.in. wprowadził go na polski rynek do Lechii. Skontaktowaliśmy się i po jednej, dwóch rozmowach, narodził się temat jego gry w Odrze. Do końca sam w to nie wierzyłem, ale bardzo cieszymy się, że wybrał Opole. Nie przyjeżdża do nas dla pieniędzy. Ma zarabiać trochę powyżej naszej klubowej średniej – tłumaczy prezes Wójcik.

O sprawie będziemy oczywiście informować na bieżąco. Profil Daisuke Matsuiego na portalu 90minut.pl – TUTAJ.

***

Bombshell at Oleska. Daisuke Matsui coming to Odra!

This could be a real transfer hit not only for Oleska, but the whole first league! A Japanese midfielder will be coming over to have medical tests in our club next week.

Daisuke Matsui will play a farewell match in Jubilo Iwata on the weekend and next week – we don’t know the exact day yet – will fly to Poland. The 36-year old midfielder will have medical examinations and, after they’re done, will sign a year-long contract with Odra Opole.

– It is an awesome story not only for the fans, but also for ourselves. It’s a bombshell, especially for marketing, since Daisuke and his wife are very popular in Japan. Remembering that he was a star of Lechia Gdańsk a few years before, we’re hoping he’ll be a football bombshell too and will help us a lot when fighting for points – said Karol Wójcik, the CEO of the Oleska club.

You won’t find a player in Poland with a CV as long as Matsui’s except maybe in the first leagues. 148 matches, 18 goals in the french Ligue 1, also playing for the russian, bulgarian, japanese and polish first leagues… In our country, the midfielder played in autumn 2013 – for Lechia he played 16 matches and earned 4 goals, after which he moved to Jubilo Iwata for 400 thousand Euro. There he played 78 games and scored 9 goals. Now, aged 36, he will return to Poland again.

Daisuke wanted to end his career in Europe. It so happens we know his manager who, among others, introduced him to the Polish leagues for Lechia. We contacted him and after one, two talks, the topic of him playing for Odra came up. I couldn’t completely believe it myself, but we’re very happy he chose Opole. He’s not coming here for the money, he’s supposed to earn a little above our club average – explains Wójcik.

We will inform you of the case as it develops. A profile for Daisuke Matsui is available at 90minut.pl – HERE.

foto: Michał Chwieduk