W niedzielne południe 383 osoby brały udział w organizowanym drugi raz w Opolu „Biegu Tropem Wilczym” poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem opolskiej edycji tej ogólnopolskiej imprezy w naszym mieście było Stowarzyszenie Sympatyków Odry Opole „Jedna Odra”.

Start i meta zmagań znajdowały się przy opolskim Amfiteatrze, a rywalizacja odbywała się głównie na Wyspie Pasieka na dwóch dystansach: 1963 m oraz 10 km. Na krótszym dystansie pobiegło 129 osób, a zwyciężyli: Michał Kosmaty (czas 7,42 min) oraz Ewelina Pancylejko wśród kobiet (8,58 min), obydwoje z Opola. Na dłuższym dystansie (254 uczestników) najlepsi byli również opolanie: Mieszko Antoniak (czas 32,20 min) i Beata Pancylejko (43,52 min).

Cieszy bardzo duży udział w zmaganiach osób związanych z Odrą. Na trasie bardzo widoczni byli młodzi piłkarze z naszej Akademii, trenerzy, byli piłkarze oraz duże grono kibiców. Na uwagę zasługuje fakt, że 4. miejsce w biegu głównym zajął były wieloletni zawodnik naszej drużyny Maciej Michniewicz. Po zawieszeniu butów piłkarskich na kołku popularny „Leon” nadal znajduje się w wyśmienitej formie fizycznej.

Impreza była ze wszech miar udana i „Jednej Odrze” należą się gratulacje za jej sprawne przeprowadzenie. Na biegowych zmaganiach organizowanych przez sympatyków naszego klubu spotykamy się za rok.

Na zdjęciu młodzi piłkarze z Akademii Odry Opole z rocznika 2009 wraz ze swoim trenerem Damianem Serwuszokiem po biegu. Na trasie spisywali się bardzo dzielnie.