W 11. kolejce Fortuna 1 Liga przegrywamy na wyjeździe z GKS-em Tychy 1:2. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił Mateusz Marzec.

Pierwsza połowa spotkania w Tychach była dość wyrównana i początkowo żadna z drużyn nie potrafiła dojść do dogodnej sytuacji strzeleckiej. Po kwadransie gry z dystansu uderzał Mateusz Marzec, jednak na posterunku był Konrad Jałocha. W 23. minucie po wrzucie piłki z autu ta trafiła przed pole karne Odry do niepilnowanego Łukasza Grzeszczyka, który pięknym strzałem pokonał Mateusza Kuchtę. Odra ruszyła do ataków jednak pod bramką gospodarzy brakowało dokładności lub dobrze interweniował bramkarz GKS-u.

Po przerwie Odra ruszyła zdecydowanie do ataków i w 54. minucie doprowadziła do wyrównania. Piłka po strzale Maksymiliana Tkocza trafiła w poprzeczkę, dopadł do niej Marzec, który strzałem głową doprowadził do wyrównania.  W 84. minucie Cezary Sauczek w polu karnym pociągnął za koszulkę Grzeszczyka i sędzia bez wahania podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany. Więcej bramek już nie padło i to gospodarze cieszyli się z trzech punktów.

11. kolejka Fortuna 1 Ligi, niedziela 03.10.2021 r., godz. 12:40

GKS Tychy – Odra Opole 2:1 (1:0)