W 22 kolejce Fortuna 1 Liga niebiesko-czerwoni, przegrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów 0:1.

Początek spotkania to delikatna przewaga gospodarzy, jednak nasza obrona nie pozwalała rywalom dojść do sytuacji strzeleckich. W 19. minucie sygnał do ataku dał Arkadiusz Piech, który zdecydował się na strzał zza pola karnego, świetnie w bramce spisał się Rafał Leszczyński, wybijając piłkę na rzut rożny. Po chwili z dystansu uderzał Tomas Mikinic, lecz piłka przeleciała nad bramką. Po chwili doskonałą okazję na objęcie prowadzenia mieli gospodarze, jednak Mateusz Bochnak w dogodnej sytuacji skierował piłkę obok bramki Mateusza Kuchty.

Po zmianie stron gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. Dominik Piła uderzył zza pola karnego, piłka po rykoszecie od Mateusza Kamińskiego spadła pod nogi Bochnaka, który skierował ją do bramki. Odra ruszyła do odrabiania strat. W 70. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Rafała Niziołka, Arkadiusz Piech doprowadził do wyrównania. Po długiej analizie VAR niestety bramka została anulowana. Niebiesko-czerwoni próbowali dalej i swoje okazję mieli Bernard Petrak, Mateusz Kamiński, Maksymilian Tkocz, jednak nie zdołali pokonać Leszczyńskiego.

Po dwóch meczach wyjazdowych, w następnej kolejce Odra zagra na stadionie przy Oleskiej 51. W sobotę 12 marca o godz. 12:40 rywalem niebiesko-czerwonych będzie Arka Gdynia.

22. kolejka Fortuna 1 Ligi, niedziela 06.03.2022 r., godz. 18:00

Chrobry Głogów – Odra Opole 1:0 (0:0)