Niespełna 19-letni boczny pomocnik Ruchu Chorzów związał się z naszym klubem kontraktem do 30 czerwca 2022 roku.

Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do Odry. To na pewno dobre miejsce dla młodych zawodników. Liczę, że będę się tu rozwijał. Chcę odpowiednio przepracować okres przygotowawczy i pomóc w walce o punkty. To dla mnie krok naprzód – mówi Bartłomiej Wdowik.

Urodzony 25 września 2000 roku zawodnik pochodzi z Olkusza i jest wychowankiem tamtejszego Klubu Sportowego. Następnie reprezentował Słowika Olkusz oraz Spójnię Osiek-Zimnodół, skąd w 2016 roku przeniósł się do Ruchu Chorzów. W barwach „Niebieskich” sięgnął po wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych, wygrał Śląską Ligę Juniorów, a także zadebiutował w seniorskiej piłce.

W pierwszej lidze zaliczył jeden występ, zaś miniony drugoligowy sezon zakończył z dorobkiem 18 meczów i 528 spędzonych na ligowych boiskach minut. W Pucharze Polski rozegrał pełne 90 minut przeciwko… Odrze. Tamto wrześniowe spotkanie opolanie wygrali 5:1. Wdowikowi jeszcze przez dwa sezony przysługiwać będzie status młodzieżowca.

Bartłomiej Wdowik to drugi zawodnik, który tego lata trafia na Oleską. Wcześniej kontrakt podpisał bramkarz Kacper Rosa z ROW-u 1964 Rybnik.