19-latek z UKS-u SMS-u Łódź w przyszłym sezonie będzie bronił barw Odry Opole.

Bartłomiej Maćczak oficjalnie trafił dziś na Oleską z UKS-u SMS-u Łódź. W Opolu grać będzie na zasadzie rocznego wypożyczenia, po którym nasz klub zastrzegł sobie prawo pierwokupu.

– Trener Smyła obserwował tego chłopaka już wcześniej. Wpadł mu w oko podczas meczów Centralnej Ligi Juniorów, dlatego zaprosiliśmy go na testy. Już na pierwszym sparingu potwierdził, że ma talent, więc szybko zdecydowaliśmy się na wypożyczenie z prawem pierwokupu – mówi Ireneusz Gitlar, wiceprezes Odry.

Bartłomiej Maćczak z UKS-em SMS-em Łódź dotarł w minionym sezonie do półfinału Centralnej Ligi Juniorów. W rozgrywkach strzelił aż 16 goli. Może występować zarówno na boku pomocy, jak i pozycji napastnika. W sparingu Odry z GKS-em Katowice zdobył ładną bramkę po uderzeniu z dystansu. Z Wisłą Kraków nie zagrał, z kolei w środę w Opawie to po jego dośrodkowaniu piłka trafiła jednego z rywali w rękę, wskutek czego nasz zespół miał rzut karny, zamieniony potem przez Szymona Skrzypczaka na gola.

Maćczak urodził się w 1998 roku, zatem jeszcze przez dwa sezony przysługiwać mu będzie status młodzieżowca. A właśnie sprowadzenie młodzieżowca (w pierwszej lidze grać musi jeden taki zawodnik) było jednym z priorytetów naszego klubu w bieżącym oknie transferowym. W dwóch sparingach sprawdzani też byli Bartosz Czarnecki z Cracovii i Maciej Spychała z Lecha Poznań.

19-latek to trzeci zawodnik, który po awansie na zaplecze ekstraklasy wzmocnił Odrę. Wcześniej nasz klub podpisał kontrakty z Vaclavem Cverną i Rafałem Niziołkiem.