W 19. kolejce Fortuna 1 Liga remisujemy z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił Jakub Nowak.

Od początku spotkania “Górale” narzucili swój styl gry, z którym nasi zawodnicy nie potrafili sobie poradzić. Już w drugiej minucie gry od utraty gola uratowała nas poprzeczka. Na strzał zza pola Karnego zdecydował się Bonifacio i piłka odbiła się od porzeczki bramki strzeżonej przez Mateusza Kuchtę. Pięć minut później na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Bieroński, ale między słupkami udanie interweniował “Kuchcik”. Po upływie pół godziny gry nasi rywale wyszli na prowadzenie. Po składnej akcji piłkę w naszej bramce umieścił Goku Roman. W kolejnych minutach pierwszej połowy rywale dominowali, jednak brakowało im skuteczności. Po pierwszych 45. minutach nasza drużyna schodziła z zaledwie jednym strzałem na bramkę rywali (niecelnym).

W przerwie trener Piotr Plewnia zdecydował się na zmianę ustawienia oraz dwie zmiany personalne. W miejsce Macieja Wróbla i Cezarego Sauczka na boisku zameldowali się Maksymilian Tkocz i Konrad Nowak. W 54. minucie blisko wyrównania był Mateusz Marzec, który otrzymał dobre podanie od Miłosza Trojaka, jednak próbę naszego pomocnika zablokował Mateusz Wypych. Dwie minuty później po zespołowej akcji wyrównał Jakub Szrek. Z lewej strony boiska Rafał Niziołek zagrał do Marca, ten na jeden kontakt zagrał jeszcze z Dawidem Czaplińskim, aby finalnie zagrać do nadbiegającego z prawej strony Szreka. Dziesięć minut później doskonałą okazję do pokonania naszego bramkarza miał Kamil Biliński, na nasze szczęście z małej odległości fatalnie przestrzelił. Do końca spotkania rywale przeważali, jednak nie znaleźli sposobu, aby pokonać dobrze spisującego się w naszej bramce “Kuchcika”.

Ostatni tegoroczny mecz niebiesko-czerwoni zagrają 6 grudnia o godzinie 18 w Nowym Sączu z tamtejszą Sandecją.

19. kolejka Fortuna 1 Ligi, piątek 26.11.2021 r., godz. 20:30

Odra Opole – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)

Szrek 56′ – Roman 30′

Sędzia: Paweł Malec – Łódź

Odra Opole: Kuchta – Szrek, Kamiński (K), Kostrzycki, Petrak (Janus 63′), – Trojak, Niziołek, Sauczek (Nowak 46′), Wróbel (M)(Tkocz 46′(M)), Marzec (Spychała 74′), Czapliński (Żak 63′)

Rezerwowi: Sapielak, Mikinić, Spychała, Pawlik, Klimek (M).

Trener Piotr Plewnia.

Podbeskidzie: Polacek – Bonifacio, Wypych, Kowalski-Haberek, Bieroński J. (Frelek 63′), Roman (Janota 86′), Scalet (Merebashvili 63′),Rodriguez, Gutowski (Milasius 63′), Mikołajewski.

Rezerwowi: Peskovic, Polkowski, Bieroński B., Gach, Wełniak.

Trener: Piotr Jawny.

Żółte kartki: Żak, Tkocz, Nowak – Bonifacio, Mikołajewski, Roman.

Fot.: Szymon Jaszczurowski/tspodbeskidzie.pl