Drużyna rezerw naszego klubu w środę w zaległym meczu sprawiła niespodziankę. Kluczowe zwycięstwo odnieśli natomiast nasi juniorzy młodsi.

Druga drużyna seniorów grała z wiceliderem tabeli drugiej grupy klasy okręgowej – Orłem Źlinice na wyjeździe. Wydawało się, że bez wsparcia zawodników z pierwszej drużyny będzie skazana na porażkę. Tymczasem do przerwy prowadziła 2:0 po bramkach Mateusza Suchodolskiego i Tomasza Swendrowskiego z rzutu karnego. W drugiej połowie gospodarze doprowadzili do remisu i mecz zakończył się wynikiem 2:2. Punkt to miła niespodzianka i przybliżył on rezerwy do utrzymania.

Podział punktów jest sprawiedliwy – ocenił trener naszej ekipy Łukasz Twardawa. – Obie drużyny miały szanse, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nastawiliśmy się w tym meczu na kontry i kilka ciekawych wyprowadziliśmy. Nawet w ostatniej akcji meczu mieliśmy okazję skarcić rywali. Choć prowadziliśmy 2:0 i nie utrzymaliśmy korzystnego wyniku, to jeden punkt powinniśmy sobie cenić.

Orzeł Źlinice – Odra II Groszmal Opole 2:2 (0:2)
Bramki dla Odry: Suchodolski (12.) i T. Swendrowski (38. karny)
Odra II: Maciej Styrczula – Kotwica (70. Stanisz), M. Swendrowski, T. Swendrowski, Czmielewski – Lewandowski (86. Fiec), Pietruszka, Wolny, Idziak, Suchodolski – Matejka (79. Gut).
Trener Łukasz Twardawa.

Następny mecz Odra II zagra w najbliższą niedzielę o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Brzegowej. Rywalem będzie LZS Bodzanów. Wyniki i tabela II grupy klasy okręgowej – TUTAJ.

Niezwykle cenne zwycięstwo na swoje konto zapisali nasi juniorzy młodsi. W meczu na szczycie ligi wojewódzkiej w tej kategorii wiekowej (do 17 lat) pokonali wicelidera – Pomologię Prószków 3:0 (2:0). Tym samym na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek mają nad Pomologią pięć punktów przewagi i lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Tej przewagi nie powinni już roztrwonić, a końcowe zwycięstwo w lidze premiowane jest grą w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych.

Odra Opole – Pomologia Prószków 3:0 (2:0)
Bramki dla Odry: Machnik (13.), Pudlik (20.), Mikołaj Styrczula (80.)
Odra: Turek – Zaremba (60. Mikołaj Styrczula), Wencel (80. Konowalczyk), Kowalski, Gebauer – Kawala (51. Kolczyk), Pudlik (67. Matysek), Bryłka, Machnik (80. Aniszewski), Kupis (76. Dziwański) – Sluga.
Trenerzy Marek Duraj i Grzegorz Bryłka.

Kolejny mecz nasi 17-latkowie zagrają we środę 23 maja na wyjeździe z Pogonią Prudnik.  Wyniki i tabela wojewódzkiej ligi juniorów młodszych – TUTAJ.

foto: Mirosław Szozda