Drużyna Odry Opole w pierwszym meczu barażowym o wejście do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych pokonała na wyjeździe Wartę Gorzów aż 4:0.
– Sytuacja po pierwszym meczu jest bardzo dobra, ale z gratulacjami proszę poczekać do środy – mówi trener naszej ekipy do lat 17 Marek Duraj.

Właśnie w najbliższą środę o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Oleskiej odbędzie się mecz rewanżowy. W futbolu wiele może się wydarzyć, ale trudno sobie wyobrazić, by mająca cztery bramki zaliczki Odra mogła nie awansować.

Tym bardziej, że w pierwszym meczu jej przewaga w grze była bardzo duża.  Tylko początek meczu był wyrównany. W podstawowej jedenastce opolskiej drużyny oprócz zawodników z rocznika 2001 i 2002 wyszło dwóch 15-latków: Maksymilian Gandziarowski i Kacper Kaczka, a po przerwie na boisku pojawił się trzeci utalentowany zawodnik z rocznika 2003 – Maciej Wróbel.

To właśnie on zdobył trzecią bramkę dla opolan, która ostatecznie podłamała gospodarzy. Wynik spotkania ustalił natomiast Daniel Matysek. Pierwszy gol to był “samobój”. Po dośrodkowaniu Sebastiana Bryłki, piłkę do własnej bramki skierował jeden z zawodników z Gorzowa. Zaraz po przerwie drugą bramkę zdobył natomiast Marcel Sluga.

Warta Gorzów – Odra Opole 0:4 (0:1)
0:1 samobojcza – 28., 0:2 Sluga – 41., 0:3 Maciej Wróbel – 53., 0:4 Matysek – 74.
Odra: Turek – Kolczyk (72. Wencel), Kowalski, Gandziarowski, Gebauer – Kawala (59. Kupis), Pudlik (50. Maciej Wróbel), Bryłka, Machnik (65. Mikołaj Stryczula), Kaczka (72. Zaremba) – Sluga (65. Matysek). Trenerzy: Marek Duraj i Grzegorz Bryłka.