29-letni bramkarz po kilkunastu sezonach spędzonych poza Polską wraca do ojczyzny i będzie występował w Opolu. Z naszym klubem związał się umową obowiązującą do 30 czerwca 2019 roku z opcją jej przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

Artur Krysiak pojawił się w Opolu na początku okresu przygotowawczego. Trenował z Niebiesko-Czerwonymi, wziął też udział w sparingu ze Śląskiem Wrocław, a sztab szkoleniowy pozytywnie zaopiniował jego wartość. Latem do Odry trafił Michał Szromnik, mający za sobą występy w Szkocji, a tym razem na Oleską trafia golkiper z jeszcze bardziej urozmaiconym CV.

Trenerzy mogli rzetelnie przyjrzeć się Arturowi. Po sparingu ze Śląskiem uznali, że są na tak, dlatego przez najbliższe pół roku będzie naszym zawodnikiem. Witamy go na pokładzie, na pewno wzmocni rywalizację wśród bramkarzy – mówi Karol Wójcik, prezes Odry.

29-letni Krysiak (rocznik 1989) to łodzianin, który w 2006 roku przeniósł się z UKS-u SMS-u Łódź do Birmingham City. W Anglii reprezentował też barwy York City, Burton Albion, Exeter City i Yeovil Town. W Exeter i Yeovil spędził po cztery sezony. Na poziomie League One (trzeci szczebel rozgrywkowy) wystąpił 63-krotnie. W League Two (czwarty poziom) – aż 229-krotnie, 62 razy zachowując czyste konto. W 2008 roku rozegrał dwa mecze na zapleczu tamtejszej elity, czyli Championship, będąc zawodnikiem walijskiego Swansea City. Zgromadził też 5 występów w szkockiej Premier League (Gretna, Motherwell), zaś 2018 rok spędził w norweskim FK Bodo/Glimt. Nie było mu jednak dane zadebiutować w tamtejszej ekstraklasie.

Odra będzie dopiero drugim polskim klubem Krysiaka, mierzącego ponad 190 cm. Z naszym klubem związał się umową obowiązującą do 30 czerwca 2019 roku z opcją jej przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.