Przed piątkowym spotkaniem porozmawialiśmy z Arkadiuszem Piechem, który w przeszłości występował zarówno w barwach Odry i Ruchu.

Jak wspominasz czas spędzony w Odrze?
– Czas spędzony w Opolu wspominam bardzo dobrze, ponieważ realizowaliśmy założone cele. W pierwszym moim sezonie udało nam się utrzymać w lidze, później udawało nam się osiągać ponadprzeciętne wyniki, jak np. w poprzednim sezonie.
Jakie wspólne cechy znajdujesz w obu Klubach?
Oba miasta mocno identyfikują się ze swoimi Klubami. W Chorzowie „tylko Ruch”, w Opolu „tylko Odra”, każdy z nich ma swoje ambicje, przy czym Ruch, poprzez swoją historię może odczuwać większą presję wyniku.
Co jest siłą Ruchu, a co siłą Odry?
– Siłą Ruchu są niewątpliwie fanatycznie oddani Kibice i cała społeczność skupiona wokół Klubu.
W Odrze siłę stanowi jasno określony plan na Klub, rozłożony na kilka lat, który jest systematycznie realizowany, nawet pomimo (mam nadzieję) chwilowej gorszej formy Zespołu.
Komu będziesz kibicować w piątkowym meczu?
Niech wygra lepszy. Odra potrzebuje punktów jak tlenu, ale w roli faworyta stawiam Ruch. Jednak miejmy świadomość tego, że Fortuna 1 Liga jest nieprzewidywalna, dlatego nie wykluczam również wygranej Odry.
Na koniec chciałem pozdrowić wszystkich sympatyków obu Klubów, niech mecz pomiędzy Odrą i Ruchem będzie piłkarskim świętem na trybunach przy Oleskiej!