W szóstej kolejce sezonu 2021/2022 w wyjazdowym spotkaniu przegrywamy z Arką Gdynia 0:3.

Początek spotkania to ataki z dwóch stron boiska. Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, jednak strzał Valcarce nie sprawił problemów Mateuszowi Kuchcie. W odpowiedzi na strzał zza pola karnego zdecydował się Mateusz Marzec, piłka po rykoszecie od jednego z obrońców trafiła w słupek. W 7. po rzucie rożnym dla Arki z kontrą wyszła Odra. Krzysztof Janus zagrał piłkę na prawą stronę do Marca, jednak jego próba ponownie została zablokowana przez wracających obrońców. W 13. minucie gry po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony Valcarce z półwoleja uderzał Hubert Adamczyk, na szczęście dla niebiesko-czerwonych udanie na linii interweniował Kuchta. Pięć minut później po przechwycie niecelnie uderzał Miłosz Trojak. w 32. minucie po faulu Mateusza Maćkowiaka na Arkadiuszu Kasperkiewiczu sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Adamczyk i pewnym strzałem pokonał “Kuchcika”. W 34. minucie napastnik gospodarzy podwyższył prowadzenie po dwójkowej akcji z Karolem Czubakiem.

W 51. gospodarze podwyższyli prowadzenie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Martin Dobrotka głową skierował piłkę do siatki. W 56. minucie z ostrego kąta uderzał Janus, jednak czujnie interweniował Krzepisz. W kolejnych minutach Odra nie miała pomysłu jak sforsować dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy. Arka nastawiła się na kontry i po jednej z nich w 70. minucie blisko podwyższenia prowadzenia był Czubak. Osiem minut później Konrad Nowak wycofał piłkę na szesnasty metr do Michała Pawlika, ale nasz pomocnik nieczysto trafił w piłkę, która przeleciała wysoko nad bramką.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w niedziele 05.09.2021 r. Na stadionie przy Oleskiej 51 podopieczni Piotra Plewni zmierzą się z Widzewem Łódź. Początek spotkania o godzinie 18:00

6. kolejka Fortuna 1 Ligi, sobota 28.08.2021 r., godz. 12:40

Arka Gdynia – Odra Opole 3:0 (2:0).