Opolski Związek Piłki Nożnej złożył wniosek o nadaniu przez Radę Miasta Opola honorowego obywatelstwa miasta Opola Antoniemu Piechniczkowi.

Pan Antoni to prawdziwy ambasador Opola i Odry. Po raz ostatni widzieliśmy się w PZPN-ie przy okazji spotkania świątecznego, choć zawsze pyta o to, co się u nas dzieje. Pomysł o nadaniu mu tego tytułu to mój autorski pomysł, który uzyskał jednogłośne poparcie władz naszego Związku i 18 stycznia złożyliśmy odpowiedni dokument – te słowa prezesa Tomasza Garbowskiego cytuje związkowy portal pilkaopolska.pl (TUTAJ).

Antoni Piechniczek, były selekcjoner, który w 1982 roku wywalczył z reprezentacją Polski trzecie miejsce na mundialu w Hiszpanii, trenerem Odry był w latach 19175-79. Pod jego wodzą niebiesko-czerwoni triumfowali w rozgrywkach grupy południowej II ligi i awansowali do ekstraklasy, w której następnie uplasowali się na 12., 6. i 5. miejscu.

Jak przypomina pilkaopolska.pl, trener Piechniczek, mieszkający na co dzień w Wiśle, stwierdził niegdyś: – Nie byłbym tym trenerem, gdyby nie Opole, gdyby nie Odra.

Pomysł Opolskiego ZPN o nadaniu mu tytułu honorowego obywatela miasta w pełni popiera nasz klub.

Bardzo cieszy nas, że środowisko piłkarskie związane z Odrą po raz kolejny jest docenione w Opolu. Z radością obserwujemy, że wraz z naszymi wynikami wraca w mieście moda na Odrę. Ona się odradza, o o niej się mówi. Trener Antoni Piechniczek to jedna z najbardziej zasłużonych postaci w historii nie tylko naszego klubu, ale i reprezentacji Polski. Jeśli może zostać honorowym obywatelem Opola, to jesteśmy absolutnie za! – podkreśla Karol Wójcik, prezes naszego klubu.

foto: YouTube/FutbolFejs