Wysoka dyspozycja Antoniego Klimka w ostatnich meczach Fortuna 1 Ligi w barwach Odry Opole nie uszła uwadze selekcjonera reprezentacji Polski U-20, który powołał naszego pomocnika na zgrupowanie selekcyjne.

Zgrupowanie kadry U-20 prowadzonej przez selekcjonera Miłosza Stępińskiego odbędzie się w dniach od 30.05.2020 r. do 1.06.2022 r. w Uniejowie.

19-latek urodzony w Namysłowie, trafił do Odry 1 lipca 2020 roku z zespołu Wisły Kraków U-19. Początkowo grał w prowadzonej przez trenera Adama Berbelickiego II drużynie Odry, występującej w IV lidze BS Leśnica. W pierwszej drużynie, u trenera Piotra Plewni, zadebiutował w meczu ostatniej kolejki poprzedniego sezonu z Widzewem Łódź.

W obecnym sezonie Antek, którego największymi atutami są szybkość, wytrzymałość i drybling, wystąpił w 16 meczach Fortuna 1 Ligi. W rozgrywkach ligowych  ofensywnie usposobiony, 19-letni wahadłowy strzelił 2 gole (z Widzewem i Koroną) i zaliczył 4 asysty (z GKS-em Katowice, 2 z GKS-em Jastrzębie oraz w ostatnim meczu z ŁKS-em Łódź). Do tego zaliczył występ w Pucharze Polski.

Kontrakt z Odrą Opole Antoni Klimek ma ważny do końca czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Antkowi życzymy, by na zgrupowaniu selekcyjnym przekonał do siebie selekcjonera i dostąpił możliwości zagrania z orzełkiem na piersi.