“Niebiesko-Czerwoni” dołożyli swoją małą cegiełkę (koszulkę) do akcji pomocowej dla byłego bramkarza MKS Kluczbork.

Krystian Rudnicki ma 22 lata i przebojem zdobył miejsce w meczowej jedenastce MKS-u, co zaskutkowało powołaniem oraz debiutem w młodzieżowych reprezentacjach Polski!

12 marca zawodnik rozegrał swój ostatni mecz w barwach klubu z Kluczborka, a następnie pauzował z powodu choroby, która może nawet zakończyć jego sportową karierę.

Krystian Rudnicki zmaga się z bardzo ciężką odmianą anemii aplastycznej – aplazją szpiku. Choroba spowodowana jest zaburzeniem funkcji komórek macierzystych w szpiku kostnym i prowadzi do zmniejszenia produkcji czerwonych oraz białych krwinek, a także zaniku płytek krwi.

Krystian przeszedł już leczenie metodą białka króliczego ATG, jednak nie przyniosło ono efektów, a jedynym ratunkiem jest rodzinny przeszczep szpiku, którego dawcą będzie 15-letnia siostra, do tego czasu piłkarz będzie miał cyklicznie przetaczaną krew. Ośrodek transplantacyjny znajduje się we Wrocławiu, a przez brak odporności przed i po przeszczepie Krystian będzie musiał zmienić swoje miejsce zamieszkania, tak by być w pobliżu ośrodka przeszczepowego.

Koszty leczenia są ogromne, a ponadto należy do nich dodać jeszcze leki i odpowiednią dietę dostosowaną do stanu zdrowia, rezygnację z pracy wiążącą się z całodobową opieką jednego z rodziców, a także rehabilitację poprzeszczepową pod nadzorem specjalistów.

MKS Kluczbork, jako ostatni klub w jakim grał Krystian, bardzo chce mu pomóc wrócić do zdrowia! Jedną z akcji, które pozwolą zabrać gotówkę, będzie licytacja koszulek, więc działacze zwracają się z uprzejmą prośbą, aby wspólnie pokazać, że dobro zawsze wraca, a także proszą o czynny udział w akcji.

#AkcjaReakcja szybko osiągnęła zasięg ogólnopolski, a przystąpiło do niej wiele klubów z Ekstraklasy i niższych poziomów rozgrywek oraz zawodnicy indywidualnie: Pomoc dla Krystiana Rudnickiego – #AkcjaReakcja

Adres do wysyłki koszulek: MKS Kluczbork, ul. Sportowa 7, 46-200 Kluczbork

Zaangażowanych w akcję MKS prosi także o przesyłanie zdjęć jednego z zawodników – bądź całej drużyny – z koszulką oraz z kartką z oficjalnym hasztagiem – #AkcjaReakcja, który będzie towarzyszył całej zbiórce.